Podziel się:

Podziel się:

II Horti Festiwal w Mrągowie - rewitalizacja i odnowa w ogrodzie

Zapraszam na wieczór z gadającą dachówką, będziemy tworzyć indywidualne dzieła na rzecz rozwoju Ogrodów Zdrowia w Mrągowie, a o czym będziemy opowiadać nad dachówkami? - oczywiście o zielonych emocjach.

Pozdrawiam miłośników ogrodów, diabetyków i członków ich rodzin, uczniów i studentów, serdecznie zapraszam do udziału Państwa znajomych. Wszystkie osoby zainteresowane rewitalizacją, a także chcących uzyskać wiedzę o innowacjach w rehabilitacji i turystyce prozdrowotnej. Zakładaniu ogrodów sensorycznych i terapeutycznych w ośrodkach leczniczych i opiekuńczych.

Czeka nas dyskusja o hortiterapii i wiele artystycznych atrakcji.
Horti Festiwal to otwartość w nauce, pokażemy praktycyzm teorii w świecie rzeczywistych działań na rzecz społeczności lokalnych.

Tematy do wspólnej dyskusji
z udziałem naukowców i praktyków, pasjonatów zachowania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Mazur :

* Przyrodnicza partycypacja a rozwój społeczności lokalnych
* Hortiterapia sposób na turystykę rehabilitacyjną
* Społeczna i edukacyjna rola przestrzeni ogrodu

* Ogrody Zdrowia - zajęciach z motywacją do działania
* Zielona biblioterapia w integracja społeczności lokalnych
* Fundusze UE w sferze rewitalizacji

* Hortiterapia - dobre praktyki
* Mazury dla Diabetyków
* Horti animacje

Zadanie realizowane przez Instytut Hortiterapii i Stowarzyszenie Zielone Dzieci we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i naszymi Zielonymi Przyjaciółmi.
​Jesteśmy na stronie Polak Potrafi ​
https://polakpotrafi.pl/projekt/horti-festiwal-2015

Zapraszamy do udziału w praktycznych zielonych warsztatach.Jesień na Mazurach to wyjątkowy czas by zagłębić się w rozważaniach nad pięknem przyrody.Gwiazdy II Horti Festiwalu

W Mrągowie na II Horti Festiwalu spotkacie się z innowatorką w zakresie prac nad ogrodoterapią. Hortiterapeuta i prezes Wrmińsko - Mazurskiego Instytutu Hortiterapii Zofia Wojciechowska przybliży Państwu tajemnice życia wśród roślin, pokaże na czym polega zakładanie ogrodów sensorycznych i terapeutycznych w ośrodkach leczniczych oraz opiekuńczych. Poprowadzi pokazowe i praktyczne warsztaty kwiatoterapii. Wyjątkowa okazja na spotkanie z organizatorką festiwalu Zofią Wojciechowską, czas na rozmowę, by zapoznać się z prekursorską metodą leczenia pięknem roślin.

Horti Festiwal to otwartość w nauce, pokażemy praktycyzm teorii w świecie rzeczywistych działań na rzecz społeczności lokalnych. W wydarzeniach zaprezentujemy wieloletnie doświadczenia Instytutu Hortiterapii i działalność mrągowskiego Stowarzyszenia Zielone Dzieci, przy udziale naszych partnerów - Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym i Przyrodniczym UWM spotkanie rozpocznie się od wykładu inaugurującego na temat: "Zagospodarowanie zielonej przestrzeni miast" (Zielona partycypacja), który wygłosi profesor Stanisław Czachorowski. Horti Festiwal to także jubileuszowe święto oraz seminarium, warsztaty i zajęcia w terenie a także atrakcyjny wieczór z animatorem hortiterapeutą.

Spodziewamy się także wielu gości, jednym z nich będzie prof. Mikołaj Knaflewski z UP w Poznaniu, który przygotowuje dla nas wykład w formule otwartej dla wszystkich zaciekawionych hortiterapią (kwiatoterapią). Zadanie realizowane przez Instytut Hortiterapii i Stowarzyszenie Zielone Dzieci we współpracy z UWM w Olsztynie i naszymi Zielonymi Przyjaciółmi. Zapraszam na wieczór z gadającą dachówką, będziemy tworzyć indywidualne dzieła na rzecz rozwoju Ogrodów Zdrowia w Mrągowie, a o czym będziemy opowiadać nad dachówkami? - oczywiście o zielonych emocjach.
Przyjadą do nas goście z Poznania, Krakowa, Warszawy i Olsztyna oraz Białegostoku. Hortiterapia – dobre praktyki. Przedstawienie zwiększającego się zapotrzebowania na tworzenie zielonych przestrzeni oddziaływających terapeutycznie, na przykładzie ogrodu hortiterapeutycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie, Zielona Terapia z Krakowa.

Zachęcamy do udziału pracowników sfery budżetowej. Przygotowaliśmy specjalny panel pt. Fundusze w sferze rewitalizacji, którego moderatorem jest Prezes Instytutu Rozwoju i Współpracy InterCharrette Stanisław Lis - Gość specjalny Horti Festiwalu programista funduszy ds. Polityki Regionalnej, autor ponad 1600 zrealizowanych projektów, 100 programów rewitalizacji przeprowadzonych w Polsce, specjalista programów inżynierii finansowania dla JST i MSP, twórca strategii rozwoju miast i gmin na lata 2015-2020.
Zgłoszenia kontakt : programpomost@gmail.com
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Wojciechowska oraz opublikowany na portalu Kultura: II Horti Festiwal w Mrągowie - rewitalizacja i odnowa w ogrodzie
Oceń artykuł:

(0)