Szukając wolności

2014-10-09 10:40:27 (ost. akt: 2014-10-09 10:47:45)
Szukając wolności

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Teatr Jaracza zaprasza w przyszłym tygodniu na kolejną edycję festiwalu Demoludy. Ale już jutro (10 października) na widzów czeka filmowe preludium. Na scenie kameralnej olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza będzie można obejrzeć filmy dokumentalne poruszające kwestie przemocy i imigracji.

Od jutra do niedzieli na Scenie Kameralnej będzie można obejrzeć filmy dokumentalne opowiadające o ważnych problemach współczesnego świata: wykluczeniu, przemocy, imigracji i autorytaryzmie państwa.

— Nasz festiwal nie jest polityczny, nie stajemy po żadnej ze stron konfliktów. Rozmawiamy przede wszystkim o kulturze — mówi Piotr Filipowicz, dyrektor VIII Międznarodowego Festiwalu Demoludy. Polecam widowisko „Leningrad” Teatru Piosenki z Wrocławia oparte na kilkunastu piosenkach słynnego zespołu Leningrad z Sankt Petersburga. Jego wokalista powiedział kiedyś, że jeśli zabronią mu wypowiedzi, będzie milczał, ale na scenę będzie wychodził nago. Sprawa wolności jest aktualna, także u nas.

To właśnie „Lenigrad” zainauguruje we wtorek 21 października o godz. 19 na Dużej Scenie festiwal. Również we wtorek o godz. 21 Teatr Jaracza przedstawi swój premierowy spektakl „Skórka pomarańczowa” Mai Pelević w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. To polska prapremiera sztuki opowiadającej o 30-letniej kobiecie, która testuje na sobie różne stereotypy kobiecości. Na Scenie Margines zobaczymy Joannę Fertacz, Irenę Telesz oraz występujących gościnnie Lenę Schimscheiner oraz Waldemara Krawczyka.

MZG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teatr Jaracza #1504199 | 213.73.*.* 10 paź 2014 08:59

    Na DEMOLUDY zapraszamy od 21 do 25 października, zatem za dwa tygodnie :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz