Geje-aktywiści pomagają górnikom w strajku, czyli "Dumni i wściekli" ("Pride") w kinach od 6 marca

2015-02-16 16:21:03 (ost. akt: 2015-02-16 16:36:37)
Geje-aktywiści pomagają górnikom w strajku, czyli Dumni i wściekli (Pride) w kinach od 6 marca

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne

Brzmi absurdalnie? Możliwe, ale wszystko mogło się zdarzyć w 1984 roku podczas wielkiego strajku górników w Wielkiej Brytanii. Za tą przezabawną produkcję odpowiedzialny jest Matthew Warchus, reżyser m.in. filmu "Simpatico". "Dumni i wściekli" w polskich kinach od 6 marca!

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat? [opis dystrybutora]

Na ekranie zobaczymy mieszankę brytyjskich aktorów i aktorek młodego oraz starszego pokolenia. W filmie wystąpili m.in. Bill Nighy, Imelda Staunton, Dominic West, Paddy Considine i Andrew Scott.

Komedia "Dumni i w ściekli" w polskich kinach od 6 marca!

Zobacz oficjalny zwiastun:oprac. ad

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB