Sufrażystka w kinach od 6 listopada

2015-11-05 13:42:34 (ost. akt: 2015-11-05 14:52:29)
Sufrażystka w kinach od 6 listopada

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Dwie Brytyjki: Sarah Gavron (reżyser m.in. serialu Maleńkie życie) i Abi Morgan (scenarzystka filmów: Czas prawdy, Wstyd, Żelazna Dama, Wojna i miłość) połączyły siły w realizacji filmu osadzonego w historycznych realiach początków XX wieku. W czasach wojen i walki kobiet o równouprawnienie.

Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne.

Na srebrnym ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Brendan Gleeson, Anne-Marie Duff i Ben Whishaw.

Zobacz oficjalny zwiastun filmu:


Oprac. ad

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karol223 #1855606 | 77.255.*.* 11 lis 2015 20:40

    Cały film Sufrażystka (2015) dostępny w linku poniżej http://kinocda.pl/filmyonline/ sufrazystka-suffragette-2015-napisy-pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz