Czas na BabaFest

2014-10-13 14:18:48 (ost. akt: 2014-10-13 14:23:18)
Czas na BabaFest

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Wielkimi krokami zbliża się IV Olsztyński Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest. Podczas długiego jesiennego weekendu znowu będziemy mieli okazję rozwinąć pasje, odkryć swoje talenty i zainspirować się do nowych działań.

W tym roku Festiwal odbędzie się w terminach 17-19.10. oraz 25.10.2014 w nowym miejscu, na terenie Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka, przy ul. Sikorskiego 32.

To już czwarta edycja imprezy, która wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Olsztyna. W tym roku na uczestników czeka wiele atrakcji.

Program BabaFest obejmuje warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, psychologii, sztuki użytkowej, tańca i ruchu oraz aktywności sportowej, podczas których uczestnicy poznają nowe sposoby radzenia sobie z trudnymi i z łatwymi sytuacjami, rozwiną pasje i zainteresowania, roztańczą stres, a przede wszystkim poznają się i podzielą swoimi doświadczeniami. Dopełnieniem warsztatów będą spotkania z interesującymi ludźmi.

Największą atrakcją Festiwalu będzie Gala Inauguracyjna z pełnym recitalem Ewy Błaszczyk pod nazwą Nawet gdy wichura. Po recitalu artystka opowie gościom skąd bierze ogromną siłę do działania i co ją inspiruje.

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu będą relacje. Zarówno te złożone w rodzinie, między partnerami i te dotykające sfery seksualności. Goście specjalni Festiwalu zostaną naszymi przewodnikami.

Agata Passent, dziennikarka, pisarka i córka Agnieszki Osieckiej opowie o relacjach między pokoleniowych i o tym czy trudno być dzieckiem znanej mamy. Alicja Długołęcka ekspert w dziedzinie seksuologii zaprowadzi nas do świata kobiecej seksualności. Grażyna Dobroń, dziennikarka radiowej trójki doradzi jak dbać o siebie w związku.

W tym roku organizatorki zadbały o równowagę i męski punkt widzenia zaprezentują panowie. Dariusz Kordek znany terapeuta relacji podczas spotkania Jak rozmawiać z facetem, żeby zrozumiał kobietę zdradzi kilka męskich sekretów. Z kolei Leszek Talko, dziennikarz, odsłoni przed nami nie zawsze pozytywne, ale na pewno wesołe uroki rodzicielstwa.

Szczegółowe informacje o Festiwalu, harmonogram imprez i warsztatów zawiera strona www.babafest.pl. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji, bo ilość miejsc na spotkaniach i warsztatach jest ograniczona.

Organizacja Festiwalu jest możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta, MOK, MZPiTU i wsparciu darczyńców. Festiwal ma cel charytatywny – podobnie jak co roku dochód z Festiwalu zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Rozwojowych z Uśmiechem. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy pięciu aktywnych kobiet, z których każda ma inne zainteresowania i działa w innej dziedzinie zawodowej. Połączenie pasji i chęci zrobienia czego dla siebie i innych kobiet zaowocowało inicjatywą, która została kobiecą wizytówką Olsztyna.

Tagi: Babafest

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aga #1513606 | 31.61.*.* 19 paź 2014 22:28

    Cudna inicjatywa! Cudne dziewczyny! Super sprawa!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz