Japoński dyrygent i rosyjscy giganci

2017-09-20 11:35:11 (ost. akt: 2017-09-20 11:35:30)
 Dyrygent Norichika Iimori

Dyrygent Norichika Iimori

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W repertuarze koncertu symfonicznego w piątek 22 września o godz. 19 utwory dwóch wielkich kompozytorów, gigantów rosyjskiej muzyki poważnej, Sergiusza Rachmaninowa i jego III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 oraz Piotr Czajkowski z V Symfonią e-moll op.64.

Koncert fortepianowy Rachmaninowa został po raz pierwszy wykonany w Nowym Jorku 28 października 1909 roku przez samego kompozytora, który do końca życia uważał ten utwór za jedną ze swoich ulubionych kompozycji. Odmiennego zdania o swoim dziele, V Symfonii, był Piotr Czajkowski. „Moja najgorsza symfonia” — miał o niej mawiać. Szybko jednak V Symfonia została zaliczona do grona największych dzieł symfonicznych w historii muzyki.

Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poprowadzi dyrygent z Japonii Norichika Iimori. Artysta był wielokrotnie zapraszany do współpracy z wiodącymi europejskimi orkiestrami.

Solista koncertu pianista Ignacy Lisiecki regularnie występuje z orkiestrami filharmonicznym w Polsce i Japonii. W listopadzie 2012 roku artysta odniósł duży sukces debiutując w Tokyo Opera City, w jednym z najważniejszych centrów muzycznych świata.

Bilety 40 zł normalny i 30 zł ulgowy w kasie filharmonii pon.-pt. 10-18 oraz poprzez stronę internetową: www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Uwaga: przed koncertem wszyscy chętni będą mogli mogą przyjść na spotkanie pt. „Kameralnie o koncercie” – sala kameralna, godz.18. Prowadzący Janusz Ciepliński. (wstęp wolny)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2333428 | 88.156.*.* 21 wrz 2017 19:10

    Ciekawy jestem ,jak Lisiecki zagra tym razem,chociaż nie spodziewam się niczeo dobrego.Jego ostatni występ tutaj był żenująco słaby,a kretyńskie przytupywanie nogami mające pokazać,jak bardzo jest zaangazowany w grę było kiczowate do bólu.Pianista w 2005 roku nie przeszedł nawet pierwszego etapu Konkursu Chopinowskiego grając fatalnie,bez polotu ,nie róznicując barwy ,nie mowiąc juz o technicznych niedostatkach i bezmyslnym zabełtywaniu oraz braku jakiejkolwiek klarowności.Byłem ,słuchałem.Zobaczymy teraz ,chociaż na Rach 3 radziłbym pojechać na poczatku 2018 roku do FN-będzie grał Lugański!A jak fantastycznie grał niedawno Rach 2 Płetnew!To wybitny pianista,klasa sama w sobie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz