Kosmos w oczach poety w olsztyńskim Planetarium

2017-03-22 15:10:58 (ost. akt: 2017-03-22 15:25:58)
Kosmos w oczach poety w olsztyńskim Planetarium

Autor zdjęcia: M.S.

Wczoraj (21.03) w olsztyńskim Planetarium odbył się spektakl poetycko-astronomiczny "Obroty nieba: kosmos w oczach poety". Swoje wiersze zaprezentował Kazimierz Brakoniecki. Okazją do tego był Międzynarodowy Dzień Poezji.

Wczoraj w Planetarium odbył się nietypowy pokaz. Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie wraz z Olsztyńskim Planetarium zorganizowały muzyczno-poetyckie obchody Międzynarodowego Dnia Poezji. Swoje wiersze z tomiku "Obroty nieba" z 2010 roku przeczytał Kazimierz Brakoniecki. Z kolei o muzyczną oprawę zadbał akordeonista Rafał Górczyński. Utwory, które zagrał, podobnie jak wiersze poety były związane z "kosmiczną" tematyką.

— Dzisiaj olsztyńskie planetarium wystąpi w nieco innej, ale też fascynującej roli — zapowiedział dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.
— Wszechświat jest nieskończony, tak samo jak poezja — dodał Kazimierz Brakoniecki tuż przed koncertem Rafała Górczyńskiego, który był pierwszą atrakcją wieczoru. Brakoniecki tuż przed czytaniem wierszy wyjaśnił także słuchaczom historię powstania tomiku "Obroty nieba".

— To opis czterech pór roku, które spędziliśmy na zwykłej działce za Pieczewem. Dla mnie ta działka stała się niezwykła. Nigdy przedtem nie uczestniczyłem w spektaklu przewijających się pór roku tak intensywnie. To był stan niezwykłej euforii, uczestniczenia. Dało mi to wyciszenie — tłumaczył. — Jestem znany z czarnego humoru, ale w tym tomiku znajdziecie humor raczej idylliczny. To opis tego, co czułem — dodał.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bart #2207678 | 88.156.*.* 23 mar 2017 14:34

    I po co ten Brakoniecki?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Seba_Mickiewicz #2207398 | 37.47.*.* 23 mar 2017 10:10

    Księżyc świeci, róbmy dzieci, dostaniemy 500+ i wyciumciamy zus. Kupimy se bete w gazie i podryftujemy karyna na zakazie. Syna nazwiemy Brajan, córke Dżesika, wypierzemy pieluche gdy w nio nasika.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz