Długotrwałe notowanie chwili. "Empiria" w olsztyńskiej galerii

2016-11-02 18:33:25 (ost. akt: 2016-11-02 18:37:32)
Długotrwałe notowanie chwili. Empiria w olsztyńskiej galerii

Autor zdjęcia: Elżbieta Boniecka-Milowicz

— Chłonę to, co mnie otacza, co robi na mnie wrażenie, działa na moje zmysły i inspiruje. Długotrwałe notowanie chwili. Tę część mnie można spotkać na papierze, płótnie, także w przestrzeni — pisze o sobie artystka Elżbieta Boniecka-Milowicz, która wernisażem wystawy pt. "Empiria" uczci 35 lat pracy twórczej.

Artystka urodziła się w Gdańsku, tam też studiowała, m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Malarstwa uczyła się pod kierunkiem prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, malarstwem i rysunkiem. W Olsztynie prezentowana będzie wystawa zatytułowana "Empiria".

— Od zawsze ołówek, kredka i farby były najlepszym dla mnie prezentem. Nimi notuję otaczający mnie świat — tłumaczy Elżbieta Boniecka-Milowicz, która w stolicy Warmii i Mazur mieszka od 1991 roku. Artystka brała udział w wielu polskich i zagranicznych wystawach. Należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia "Areszt Sztuki". W 2008 r. dostała nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna za działalność artystyczną. W 2012 r. została odznaczona medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Wernisaż w galerii BWA w Olsztynie odbędzie się w czwartek (3 listopada), początek o godz. 18:00. Wystawę w sali kameralnej będzie można oglądać do 4 grudnia.


Jubileusz 35-lecia pracy twórczej Elżbiety Bonieckiej-Milowicz

Wernisaż wystawy pt. "Empiria"

Czwartek (3 listopada), godz. 18, sala kameralna
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie, al. Piłsudskiego 38

Wystawa czynna od 3 listopada do 4 grudnia
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB