Baby zgotowały dżem, taniec z gwiazdami i Johna Portera w Olsztynie [FILM]

2016-10-12 13:45:07 (ost. akt: 2016-10-12 15:04:24)
Baby zgotowały dżem, taniec z gwiazdami i Johna Portera w Olsztynie [FILM]

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Monika Dąbrowska, pomysłodawczyni akcji "Bieg na sześć łap" została laureatką konkursu na Babę Fest 2016. Wręczenie nagrody, pokazy mody oraz performance "Alice in Wonderland" w wykonaniu Alicji Domańskiej i Johna Portera otworzyły kobiecy festiwal w Olsztynie. Kumulacja wydarzeń w najbliższy weekend.

Pomagając innym, pomagamy sobie. Dobro zawsze wraca. Żeby zawsze chciało nam się chcieć. Właśnie te trzy maksymy zapadły w pamieć po wtorkowej (11 października) gali otwarcia Baba Festu w Olsztynie — festiwalu, który ma zmieniać życie kobiet na Warmii i Mazurach.

— Żyjemy w małych miasteczkach regionu i w Olsztynie, nie w wielkim świecie, skąd dochodzą wieści o kolejnych tragediach i właśnie na tym powinnyśmy się skupiać. Wspierać się i pomagać sobie nawzajem. Cieszę się, że mogę brać w tym udział — powiedziała na wstępie Iwona Pavlović, która poprowadziła galę w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Najważniejszym wydarzeniem gali było rozstrzygnięcie konkursu na Babę Fest. Spośród ośmiu kandydatek, które bezinteresownie, z potrzeby serca robią coś dla innych, działając w bardzo różnych obszarach, sprawiają, że świat jest lepszy kapituła oraz internauci w głosowaniu online wybrali jedną superbohaterkę.

W tym roku została nią Monika Dąbrowska — pomysłodawczyni akcji „Bieg na sześć łap”. Jest to akcja, która polega na uprawianiu aktywności fizycznej w towarzystwie piesków ze schroniska dla zwierząt w Olsztynie.

Dzięki tej idei osoby, które na co dzień biegają, spacerują, zamiast ćwiczyć samemu, zabierają na trening pupile z azylu, co daje im mnóstwo radości. Pomysł podchwyciły już 34 inne miasta w Polsce.

Punktem kuluminacyjnym wieczoru był występ Alicji Domańskiej i Johna Portera. Sopocka malarka i znany wokalista zabrali publiczność w artystyczną podróż do krainy czarów. "Alice in Wonderland" to performance, podczas którego Domańska przy dźwiękach muzyki Portera, niczym bohaterka powieści Lewisa Carrolla, eksploruje nowe przestrzenie malarskie. Za każdym razem powstaje inny obraz. Ten namalowany w Olsztynie poszedł pod młotek. Wspólnymi siłami kobiety zaoferowały blisko siedem tysięcy złotych na leczenie chorego Kubusia.


To dopiero początek atrakcji związanych z Baba Festem. Seria inspirujących spotkań i warsztatów odbędzie się w weekend (15-16 października). Wydarzenie zwieńczy zaś występ Krystyny Jandy na deskach teatru Jaracza. Wybitną aktorkę zobaczymy w poruszającym monodramie "Shirley Valentine" 26 października.

Poniżej nasza relacja z gali Baba Fest oraz szczegółowy program festiwalu.


Festiwal z założenia ma cel charytatywny, wszystkie bilety to cegiełki, które trafią do olsztyńskiego oddziału fundacji Mam Marzenie. Wszystko za sprawą pięciu niezwykłych kobiet, organizatorek Baba Festu, które zaskoczyła skromnym, ale niezwykle uroczym podarunkiem Agnieszka Kołodyńska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, jedna z jurorek w kapitule konkursu. — Baby babom zgotowały ten dżem i upiekły ciasteczka, bo i wam należy się nagroda za kobiecy festiwal.

Jak powstał Baba Fest i kto za tym stoi? Czytaj tutaj >>> W kobietach z Olsztyna drzemie wielki potencjał

Program festiwalu znajdziesz tutaj >>> Plejada gwiazd w Olsztynie podczas babskiego festiwalu


Małgorzata SzwarcKomentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kebiz #2087681 | 88.156.*.* 13 paź 2016 08:31

  Gratulacje za pomysł i wykonanie. Oby więcej takich inicjatyw.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. z lolsztyna #2087578 | 94.254.*.* 12 paź 2016 23:55

  Super kobitki, super akcja, super energia.tak trzymac moje Panie.Brawo.Tylko porter troche odklejony.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tom Dee #2087064 | 88.156.*.* 12 paź 2016 14:51

  Serdecznie gratuluję Pani zwycięstwa w tym konkursie. Znakomity pomysł, świetne wykonanie i mocny odzew społeczny. Zachęcający ludzi do ruchu dla dobra naszych bezdomnych psiaków. Jednym słowem - strzał w dziesiątkę. Pozdrawiam w imieniu własnym, mojej kotki imieniem Negra i wszystkich kotów z "Kotułka".

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)