Piaf, Dassin i Zaz na scenie. Trwają Dni Kultury Francuskiej

2016-04-14 10:41:25 (ost. akt: 2016-04-14 12:38:33)
Piaf, Dassin i Zaz na scenie. Trwają Dni Kultury Francuskiej

Autor zdjęcia: Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie

W Olsztynie trwają XX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej. Jeszcze tylko do środy, 20 kwietnia będzie można zapoznać się z francuską kulturą. W programie koncerty, pokazy filmów, prezentacja poezji i wiele innych atrakcji.

W czwartek (14.04.) miłośnicy muzyki francuskiej będą mogli wybrać się do Amfiteatru im. Czesława Niemena na koncert "Wiosna w Paryżu". Wszyscy chętni usłyszą największe hity gwiazd takich jak Edith Piaf, Jacques Brel, Joe Dassin, Juliette Greco czy Zaz. Muzycy zaprezentują wersje przebojów zarówno po francusku, jak i polsku. Początek o godz. 18.

Dwa dni później, w sobotę (16.04.) fani kina francuskiego będą mogli obejrzeć dwa filmy. W Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie o godz. 17 zostanie wyemitowany film obyczajowy "Jak lew". Jest to historia młodego Afrykańczyka, który w Paryżu próbuje zdobyć piłkarską sławę. O godz. 18:45 pokaz dzieła "Francuski minister". Jest to komedia, która pokazuje przygody młodego urzędnika w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

We wtorek, 19 kwietnia w Centrum Polsko-Francuskim rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Paryż – miasto niezwykłe". O 18 spotkanie z wybitnym tłumaczem Jerzym Czechem z Poznania, który swą karierę zaczynał od tłumaczenia właśnie poezji francuskiej.

20 kwietnia to już zakończenie Dni Francuskich. W Centrum Polsko-Francuskim o godz. 18 odbędzie się prezentacja "Małej antologii poezji francuskiej” w przekładach poety i tłumacza Kazimierza Brakonieckiego. Będzie można posłuchać utworów m.in. Ch. Baudelaire’a, B. Cendrarsa, A. Frénauda, P. Reverdy’ego i R. Desnosa.

Na wszystkie imprezy jest wstęp darmowy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB