Archipelagi Kultury rosną w siłę

2015-06-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-21 16:32:23)
Archipelagi Kultury rosną w siłę

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Członkowie klastra Archipelagi Kultury Warmii i Mazur spotkali się w piątek redakcji "Gazety Olsztyńskiej". Na spotkaniu wybrano koordynatorów dwóch projektów, które klaster chce zrealizować.

W piątkowym spotkaniu w redakcji "Gazety Olsztyńskiej" wzięli udział prof. Stanisław Czachorowski, dyrektor Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym i Przyrodniczym UWM, Urszula Kosińska z Obywateli Kultury Olsztyna, Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Piotr Filipowicz, zastępca dyrektora Teatru im. S. Jaracza oraz Zofia Wojciechowska, hortiterapeutka i animatorka kultury. „Gazetę Olsztyńską” reprezentowały redaktor naczelna Ewa Bartnikowska. Wszyscy uczestnicy spotkania są członkami grupy roboczej klastra Archipelagi Kultury.

Przypomnijmy, że celem Archipelagów Kultury jest integracja instytucji, organizacji, stowarzyszeń, twórców i animatorów kultury na Warmii i Mazurach. Wspólne działania mają ułatwić realiowanie projektów w szeroko rozumianej sferze społecznej i kultury. I właśnie w piątek zebrani dyskutowali o dwóch bardzo już konkretnych projektach, które chcieliby zrealizować. Autorami prezentacji są prof. Stanisław Czachorowski i Rafał Mikułowski. Oni też zostali koordynatorami grup projektowych, które będą pracowały nad szczegółowymi założeniami. Wspólnym mianownikiem obu projektów jest wykorzystanie potencjalu regionu i ludzi, którzy tu mieszkają. — Wszystkim nam chodzi o to, by zachęcić ludzi do pozostania na Warmii i Mazurach — mówił Rafał Mikułowski. — Myślę, że wiele osób chciałoby zostać w regionie, ale nie wiedzą, co tu można robić.

Piotr Filipowicz z kolei podkreślił, że warto stworzyć sieć już działających miejscowych już liderów. — To ważne, bo wtedy jest realna szansa na trwałość zmian, wniesionych przez projekt, a to jest przecież w tych działaniach najważniejsze — stwierdził.

Do 
założonego w lutym tego roku klastra zgłaszają się kolejni członkowie, reprezentujący stowarzyszenia, jednostki naukowe i instytucje kultury. Lista jest oczywiście otwarta. Do Archipelagów Kultury przyłączyć się może każdy, kto chce pracować w grupie i tworzyć sieć współdziałających ze sobą instytucji.

MZG

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ryba #1759998 | 83.9.*.* 22 cze 2015 10:41

    RYBA pozdrawia :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz