Co wynika ze śpiewu słowika?

2014-06-12 09:30:56 (ost. akt: 2014-06-12 09:57:26)
Co wynika ze śpiewu słowika?

Autor zdjęcia: www.ldk.lidzbarkwarminski.pl

- Bardzo sobie cenię inteligentny dowcip. Wiedza i doświadczenie, pozwalają mi patrzeć na ludzi i ich poczynania z dystansem i humorem. - tak opisuje siebie Jan Burcz, nasz dziennikarz obywatelski, który właśnie napisał u nas swój pierwszy tekst.

Co wynika ze śpiewu słowika?Pan słowik szary przylatuję do nas w połowie kwietnia. Śpiewem obejmuję w posiadanie, najczęściej zeszłoroczne, włości. Chętnie w pobliżu wody. Śpiewa i czeka na swoją wybrankę, około tygodnia.
Pani słowikowa powróciła szczęśliwie. Nie zjedli jej na półwyspie Iberyjskim, gdzie do dziś, niestety, polują na ptaki. Po serdecznym powitaniu zabrała się do budowy gniazdka w krzewach nisko nad ziemią. On śpiewał. Ona złożyła 5 jajeczek i zaczęła je wysiadywać. A on ciągle śpiewał – dzień i noc. I jak śpiewał? Próbowali z nim konkurować: a to wilga, a to rudzik, samczyk sikorki, czy siadający na czubku gruszy kos. Nic z tego nie wyszło. Słowik był zdecydowanie najlepszy.
Zamilknie w połowie czerwca, kiedy wyklują się dzieci. Nareszcie pan słowik weźmie się za robotę. Trzeba będzie karmić, bez przerwy, młode
Od bardzo dawna mądrzy ludzie wiedzą, że jeżeli pannie uda się zobaczyć śpiewającego słowika, to ma 100 procent gwarancji na szczęśliwe małżeństwo. Panny i panienki, z tego wynika – szukajcie słowika.Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!


Źródło: Burcz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB