W dziejach Teatru Jaracza zaczął się kolejny rozdział. Dyrektor Zbigniew Brzoza zapowiedział plany repertuarowe, festiwalowe i edukacyjne. Co zobaczymy? M.in. „Panny z Wilka” i „Moralność pani Dulskiej”. A zaczniemy od Moniuszki.
Dwie premiery przygotowuje na wrzesień Olsztyński Teatr Lalek. Pierwsza to „Włosy mamy”, norweska opowieść o zmaganiu się z depresją, druga to „Petit Pierre”, historia o potędze wyobraźni. W planach teatru jest też baśń braci Grimm.