Rola Marzeny Bergmann Teatralną Kreacją Roku

2011-03-27 00:00:00

W niedzielę rozstrzygnięto plebiscyt na Teatralną Kreację Roku. Laureatką została Marzena Bergmann, którą bywalcy Teatru im. Jaracza nagrodzili za role w spektaklu „Edyp”.

W plebiscycie czytelników „Gazety Olsztyńskiej” i słuchaczy Rada Olsztyn na Teatralną Kreację Roku oddano ponad 1000 głosów. Najwięcej dostała ich Marzena Bergmann, która w spektaklu „Edyp”, wyreżyserowanym przez Ulę Kijak na scenie Teatru im. Jaracza zagrała role Tejrezjasza, Córki i Siostry. W niedzielę odebrała nagrodę podczas gali kończącej XIX Olsztyńskie Spotkania Teatralne.

— Jestem bardzo zaskoczona, spodziewałam się, że nagrodę dostanie któraś z moich koleżanek — mówi aktorka, związana z Teatrem Jaracza od 2002 roku. — Nie jestem stąd, w Olsztynie jestem od niedawna, więc to tym przyjemniejsza niespodzianka. Ale chciałabym podkreślić, że najwspanialszą nagrodą jest to, że pracuję w teatrze, że robię to, co kocham.

Do Teatralnej Kreacji Roku oprócz Bergman nominowane były Milena Gauer za rolę Winnifred w „Lemoniadowym Joe” oraz Irena Telesz, która zagrała Mamę i Burdelmamę w „Barze Babylon”. Ale nie tylko Marzena Bergman znalazła się w niedzielę w blasku jupiterów. Nagrodę dyrektora teatru Janusza Kijowskiego dostał Jacek Betlejewski, który potrafi zamienić zwykłą stolarkę w mistrzowską teatralną dekorację.
Ewa Mazgal
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.