Rysunki profesorów ASP w Toruniu w Starej Kotłowni

2020-02-27 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-05 23:08:21)
Rysunki profesorów ASP w Toruniu w Starej Kotłowni

Autor zdjęcia: Ścibor Ciepielewski

26.02.2020r. w Galerii Stara Kotłownia odbył się wernisaż wystawy WOBEC RYSUNKU autorstwa pracowników Katedry Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu.

Jak informują organizatorzy wystawy w Starej Kotłowni, wysoką jakość kształcenia w Zakładzie Rysunku zapewnia zespół pracowników naukowo – dydaktycznych, o różnych osobowościach, zainteresowaniach, poglądach i odmiennych rodzajach uprawianej twórczości, a także nowoczesny program nauczania. W sferze teorii i praktyki wykładowcy Katedry w równych stopniu kładą nacisk na dziedzictwo wielu stuleci tradycji sztuki rysunku oraz na poszukiwanie nowych, nieznanych terytoriów i sposobów artykulacji rysunkowej. Takie podejście do nauczania rysunku zyskało miano „rysunku toruńskiego”.


fot. Ścibor Ciepielewski

W wystawie udział wzięli: Bogdan Chmielewski, Krystyna Garstka – Saran, Jędrzej Gołaś, Paulina Gołoś, Piotr Grygorkiewicz, Elżbieta Jabłońska, Katarzyna Łyszkowska, Paweł Otwinowski, Witold Pochylski, Aleksandra Sojak – Borodo, Marek Szary.
Katedra Rysunku inicjuje projekty artystyczne i realizuje badania, związane z szerokim obszarem sztuki, w jaki wpisuje się rysunek. Kierują uwagę zarówno ku temu, co stanowi trwałą, nieprzemijającą tradycję rysunkową, jak i w jednakowym stopniu ku nowym, płynnym, aktualnym poszukiwaniom.

Wernisaż w Starej Kotłowni
fot. Ścibor Ciepielewski

Prowadzą kształcenie w zakresie klasycznych, akademicko – studyjnych rozwiązań, rysunku projektowo – użytkowego (z ilustracją, komiksem, książką artystyczną i rysunkiem prasowym), rysunku inter/multimedialnego, akcji i działań, performance’u, video, rysunku przestrzennego, animowanego i elementarnego. Umożliwiamy studentom zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych, niezbędnych do skutecznego funkcjonowania na wymagającym rynku pracy (agencje marketingowe i ich pracownie grafiki, reklamy, animacji, wydawnictwa prasowe i książkowe, galerie, instytucje kultury, fundacje, i organizacje pozarządowe, ośrodki edukacyjne i warsztatowe, studia telewizyjne).

łcp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB