Edyta Hul w Starej Kotłowni

2020-01-23 15:42:14 (ost. akt: 2020-01-23 23:02:01)
Edyta Hul po lewej

Edyta Hul po lewej

Autor zdjęcia: Ścibor Ciepielewski

Edyta Hul, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, pokazała w środę swoje obrazy w galerii Stara Kotłownia w Kortowie.

— Sztuka jest dla mnie formą materializacji odczuć i wrażeń, miejscem gdzie rzeczywistość miesza się z iluzją przy pomocy ludzkiej dłoni. To zindywidualizowany sposób opowiadania o świecie. Potencjał, jaki mi daje, to możliwość eksperymentowania i szukania/stworzenia swojego języka przy pomocy dowolnych materiałów, poprzez tworzenie nowych form wyrazu — objaśnia swoje artystyczne credo młoda malarka.

Wernisaż wystawy Edyty Hul w Starej Kotłowni 22.01.2020

— Moje obrazy stanowią konotację do tradycyjnego malarstwa krajobrazowego. Są pewną jego metaforą, kompromisem między abstrakcją ,wyobrażeniem własnym, a odwzorowaniem rzeczywistości. W zasadzie jest to mieszanka form wieloznacznych, niedosłownych, dających szerokie pole do interpretacji. Przekładam dosłowny mimetyzm na rzecz subiektywnej, pozaczasowej wizji ruchu, obszernego kadru rzeczywistości, próby zapisu procesu patrzenia

Wernisaż wystawy Edyty Hul w Starej Kotłowni 22.01.2020

Punktem wyjścia w mojej twórczości zazwyczaj są doznania wizualne i emocjonalne związane ze światem przyrody. Cytaty ze świata roślin i zwierząt staram się przekładać w na wpół abstrakcyjne obrazy. Łączę wspomnienia i wyobrażenia w celu ustalenia satysfakcjonującego mnie obiektu. Czasami, dzięki zmieniającym się fascynacjom odnoszę się do treści dorobku kulturowego z bliskiego i najdalszego otoczenia.

łcp

Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.8.00- 18.00.
Potrwa do 24 lutego.

Edyta Hul: absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom zrealizowała pod kierunkiem prof. Mieczysława Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni litografii prof. Zbigniewa Gorlaka. Działa na obszarze sztuk wizualnych - zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, ilustracją, grafiką, tkaniną artystyczną.

Wszystkie zdjęcia: Ścibor Ciepielewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB