Kiedy rzecz staje się znakiem, kiedy znak staje się rzeczą...

2019-10-15 11:47:53 (ost. akt: 2019-10-15 12:24:53)
Kiedy rzecz staje się znakiem, kiedy znak staje się rzeczą...

Wystawa w BWA

Autor zdjęcia: Kuba Zdanowicz - BWA

9 artystów z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych przedstawia swoje prace w Galerii BWA w Olsztynie. To kolejny przegląd dorobku społeczności akademickiej jednej z polskich uczelni artystycznych, organizowany w BWA – jak zawsze – jesienią.

— Nad łódzką akademią czuwa jeszcze duch Władysława Strzemińskiego i jest to wciąż bardzo prężne środowisko — mówi Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektor Galerii BWA w Olsztynie. — Prace są na bardzo wysokim poziomie: i samego wykonawstwa, i koncepcji artystycznych.

prof. Tomasz Chojnacki
prof. Tomasz Chojnacki przy swoich pracach fot. ŁCP

— Szukałem prac, które będą ze sobą kontrastowały a jednocześnie jednak korespondowały w sensie pewnych napięć energetycznych — wyjaśnia kurator wystawy prof. Tomasz Chojnacki. — Wiem jaki rodzaj malarstwa, grafiki czy rzeźby uprawiają moi koledzy, i wiedziałem, że zderzenie tych „światów” może wywołać pewne „iskrzenie”, pewne napięcie.

prof. Grzegorz Sztabiński przy swoich pracach
prof. Grzegorz Sztabiński przy swoich pracach fot. ŁCP

— W wielu pracach pojawia się sytuacja niepewności - czy mamy do czynienia z przedmiotem, czy też z rozumianym szeroko znakiem dodaje prof. Grzegorz Sztabiński z Wydziału Sztuk Wizualnych ASP Łódź.

Tomasz Matuszak
Tomasz Matuszak (fot. ŁCP) jest rzeźbiarzem oraz instalatorem czyli osobą kreującą artystyczne instalacje. „Wszystkie moje marzenia” to skórzany fantom artysty – tors „zdjęty” z jego torsu i wymalowany symbolami różnych marzeń: mamy tu i żeglowanie, i kobiety – jak mówi artysta: „przedstawione trochę sarkastyczne i z przymrużeniem oka”.

Jakub Łączny
Jakub Łączny, (fot. ŁCP) doktorant na Wydziale Malarstwa, łączy techniki malarskie z ruchomym obrazem cyfrowym: — Możemy to nazwać wideomalarstwem. Tutaj pokazuję trochę starsze prace, które nawiązują do świata cyfrowego. Żyjemy przecież na co dzień w otoczeniu technologii cyfrowej.
Od pięciu lat staram się w październiku przedstawiać pokazy kuratorskie — dodaje dyrektor Waszczuk. — Zawsze jest to wycinek pracy społeczności akademickiej związanej z daną uczelnią. Wcześniej mieliśmy Wrocław, Poznań, Kraków prezentując wyjątkowość każdego z tych środowisk.
łcp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AVANT Group #2804207 | 41.203.*.* 15 paź 2019 12:10

    Jesteśmy grupą wsparcia finansowego, która zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej liczby instrumentów bankowych. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzone w ciągu 24-48 godzin od pomyślnego zastosowania. Oferujemy pożyczki od minimalny zakres 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD z przystępną stopą procentową 3% i pożyczką okres od 1 do 25 lat w celu spłaty pożyczki. Celem grupy Avant jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się z nami. Napisz do nas przez: av_ant@outlook.com Wyślij do nas e-mail za pośrednictwem; avants.loan@gmail.com Whatsapp +1 (409) 2062954 pozdrowienia Grupa Avant

    ! - + odpowiedz na ten komentarz