Quatuor Europa - koncert kameralny

2019-07-02 14:38:54 (ost. akt: 2019-07-02 14:43:31)
Quatuor Europa - koncert kameralny

Autor zdjęcia: Arch. zespołu Quatuor

We wtorek (9 lipca) o godzinie 18:00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zespół QUATUOR EUROPA zabierze publiczność w „Muzyczna podróż do Hiszpanii”.

Artyści: Cristian Ifrim - I skrzypce, Anna Radomska Gardyjas – skrzypce, Jorge Wojtysiak – altówka i Małgorzata Sęk – wiolonczela, zaprezentują program, na który złożą się następujące kompozycje: Enrique Granados - Danza Espanola, Isaac Albeniz - Suita Hiszpańska (Asturias Sewilla), Pablo Sarasate - Romans Andaluzyjski, Georg Philipp Telemann - Suita Don Quijote, Galop Rosinante i Sancho Pansa, Odejście Don Quijota, Luigi Boccherini – Fandango, Amparito la Roca – pasodoble, Georges Bizet - Suita z opery Carmen, Habanera, Marsz Torreadora, Federico Chueca – Bateo.

Przyjemność wysłuchania koncertu będzie połączona z degustacją znakomitego wina oraz spotkaniem audiowizualnym poświęconym prezentacji tradycji, folkloru oraz słynnej gonitwie byków podczas święta San Fermin w Navarrze.

QUATUOR EUROPA powstał w 2000 roku z inicjatywy czwórki znakomitych muzyków, solistów najważniejszych orkiestr europejskich, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej. Na co dzień pracują oni w renomowanych orkiestrach takich jak Orquesta de Camara del Palau de la Música Catalana, Philharmonia Orchestra of Yale, Orkiestra Filharmonii w Bukareszcie, Sinfonia Varsovia, Orquestra de Euskadi w San Sebastian, Orquesta Sinfonica de Navarra, Grupo Enigma (orkiestra kameralna) w Saragossie, Polish Camerata.

Każdy z nich reprezentuje inny kraj pochodzenia, ale łączy ich obecnie miejsce zamieszkania, w północnych prowincjach Hiszpanii (Nawarra Gipuzcoa). Członkowie Quatuor Europa uczestniczyli w wielu konkursach muzyki kameralnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia: Międzynarodowy Konkurs Kwartetów w Colmar, Muzyki Kameralnej w Belgradzie oraz w Łodzi, Concurs Germans Claret, Concurs de Cambra Sofia Puche w Hiszpanii, oraz jako soliści: Konkurs im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Międzynarodowy Konkurs Nicanor Zabaleta w San Sebastian, Konkurs Wiolonczelowy im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu.

Brali udział w wielu festiwalach muzyki kameralnej: Festival de Perigord Noir, Festival de Musica Visual en Lanazarote, Festival Musikaste w Renteria - San Sebastian, Quincena Musical de Donosti, Caper Lubliniensis, Muzyka i Architektura w Toruniu, Festiwal Zespołów Kameralnych w Warszawie.

Wraz z różnymi zespołami i jako soliści dokonali wielu nagrań dla tak ważnych firm dyskograficznych jak Harmonia Mundi, Naxos, Cristal Records, Nimbus, Discoby, Elkar, Polskie Radio i TV Polonia.

Występowali na scenach najważniejszych sal koncertowych Europy, Azji i Ameryki uczestnicząc w wielu podróżach artystycznych realizowanych z grupami kameralnymi jak i z orkiestrami, w których pracują.

Wraz z działalnością koncertową, wszyscy muzycy zespołu aktywnie udzielają się pedagogicznie, współpracując z najważniejszymi centrami edukacji muzycznej w Hiszpanii i w Polsce oraz prowadząc letnie kursy mistrzowskie dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Od roku 2009 regularnie odbywają muzyczne podróże do Polski, grając utwory czołowych kompozytorów hiszpańskich i europejskich. Quatuor Europa współpracuje także z solistami tej rangi jak Peter Verhoyen, Thomas Indelmuhle, Maciej Pikulski, Eva Fontalba, Frank Coryn, Lukasz Krupiński i Vadim Tsibulevsky.

Bilety na koncert w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy są do nabycia w kasie biletowej Filharmonii (wt.-pt. w godz.10-18) oraz poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB