Sztuka przeciwko zbrojeniom

2019-06-15 08:51:10 (ost. akt: 2019-06-15 08:55:03)
Sztuka przeciwko zbrojeniom

Autor zdjęcia: Mat. organizatorów

Jeszcze do końca czerwca w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia można oglądać wystawę "Rozbroić zamiast zbroić".

"Rozbroić zamiast zbroić" to tytuł projektu, który rozpoczął się ponad rok temu dzięki współpracy studentów i artystów z Polski, Czech i Niemiec. W Kortowie zobaczymy plakaty, których autorami są właśnie studenci z Polski i Niemiec.

— Różne grupy społeczne wykorzystują obecnie panującą sytuacje w Niemczech i zbierają podpisy pod petycją, mającą na celu zatrzymanie wzrostu wydatków na uzbrojenie wojska — piszą artyści. — W regionach dotkniętych konfliktami i kryzysami prawa człowieka są zawsze częścią walki, niekoniecznie musimy być na miejscu. Ale musimy walczyć na wszystkich frontach z ideą wojny, przestępczością i wykorzystywaniem człowieka!

Dwie wystawy odbyły się już w Polsce — w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz podczas festiwalu sztuki Gadafest w Miechowie). Projekt był także trzykrotnie pokazywany w Stuttgarcie. W Olsztynie na wystawę zaprasza Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wernisaż odbył się 12 czerwca.
MZG

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. broń #2749325 | 77.253.*.* 19 cze 2019 08:54

    co za głupota... polskie społeczeństwo i tak jest zbyt rozbrojone. W wielu domach nie ma jakiejkolwiek broni, pomimo iż mamy wspaniałe tradycje związane z jej posiadaniem. Społeczeństwo powinno być uzbrojone, a przynajmniej powinno mieć zagwarantowany powszechny dostęp do broni. Skoro akcja artystów organizowana jest we współpracy z niemcami to proponuję sprawdzić co czują nieuzbrojeni niemcy w dzielnicach gdzie rządzą muzułmanie. Idea artystów może i wydaje się ciekawa, no bo po co mamy się zabijać, ale tak naprawdę jest oderwana od rzeczywistości i bezsprzecznie utopijna.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. karlik #2748179 | 81.190.*.* 16 cze 2019 17:21

    Jasne, świetny pomysł - niech zbroi się tylko Rosja

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz