Nadzwyczajna Gala Opery Kameralnej z St. Petersburga

2018-12-03 10:53:03 (ost. akt: 2018-12-03 10:53:07)
Nadzwyczajna Gala Opery Kameralnej z St. Petersburga

Autor zdjęcia: mat. prasowe

W poniedziałek 10 grudnia 2018 roku , o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się Nadzwyczajna Gala Opery Kameralnej z St. Petersburga (Rosja). Orkiestrę Opery Kameralnej, której koncertmistrzem jest Olga Mityokina poprowadzi Robert Luter.

Towarzyszyć im będzie czołówka solistów Opery Kameralnej z Petersburga, która zaprezentuje się w najbardziej znanych i popularnych ariach, duetach ( także w kwartecie) ze światowej literatury operowej – takich jak: „Jolanta”, „Dama Pikowa”, „Eugeniusz Oniegin” (Piotr Czajkowski) , „Trubadur”, „Don Carlos”, „Rigoletto”, „Traviata” (GiuseppeVerdi), „Poławiacze Pereł”, „Carmen” (Georges Bizet), „Czarodziejski flet” ( Wolfgang A. Mozart), „Lakmé” ( Léo Delibes), „Rusłan i Ludmiła” ( Michaił Glinka), „Pajace” ( Ruggero Leoncavallo), „Eliksir miłości” – (Gaetano Donizetti),

Na filharmonicznej estradzie jako soliści wystąpią: Olesya Gordeeva – sopran, Karolina Shapovalova – sopran, Valentina Fedeneva – sopran, Larisa Pominova – mezzosopran, Natalia Vorobyeva – mezzosopran, Leonty Salyenskiy – tenor, Vladislav Mazankin – tenor, Aleksey Pashiev – baryton i Evgeny Solodovnikov – bas.

Opera Kameralna w St. Petersburgu (początkowo Teatr Muzyki Kameralnej) została założona w ówczesnym Leningradzie w 1987 roku przez Jurija Aleksandrowa. Zespół ma bogaty dorobek artystyczny i składa się z utalentowanych solistów i muzyków, z których wielu jest wyróżnionymi tytułem „Artysta Rosji”, a także są laureatami pierwszych nagród na międzynarodowych i rosyjskich konkursach wokalnych. Repertuar Zespołu Opery Kameralnej w St. Petersburgu obejmuje dzieła z każdego rodzaju opery – od opery poważanej (seria) do opery buffa, po musical i dzieła kompozytorów współczesnych. Niejednokrotnie przedstawienia realizowane przez Zespół Opery Kameralnej w Sankt Petersburgu były wydarzeniami premierowymi w Rosji.

Opera Kameralna odbyła liczne tournée, koncertowała m.in. w Finlandii, Szwajcarii, Niemczech, USA i w Polsce ( w 2017 roku zespół Opery z sukcesem wystąpił na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej ze spektaklem „Gwałt na Lukrecji” B. Brittena). Opera występuje także w Moskwie i innych miastach Rosji.

W 1997 r., Teatr Opery Kameralnej zorganizował festiwal muzyczny Gaetano Donizetti’ego, z pierwszym wykonaniem „ Requiem” tego kompozytora w Rosji. Po długim okresie braku własnej sceny, Opera Kameralna otrzymała swoją siedzibę w rezydencji Barona von Derviz’a w sercu starego Petersburga. Odnowiony budynek został otwarty 27 maja 2003 roku, w rocznicę 300-lecia St. Petersburga. Sensacją na europejskiej scenie muzycznej była premiera „Il falegname di Livonia, ossia Pietro il Grande” Gaetano Donizetti’ego, która stanowiła początek nowej ery w historii petersburskiego Zespołu Opery Kameralnej.

Bilety w cenie 70 zł normalny oraz 55 zł ulgowy do nabycia w kasie wt.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB