Na scenie będzie dużo śmiechu, będzie też dużo zadumy

2018-03-20 16:02:21 (ost. akt: 2018-03-20 16:06:26)
W czwartek, 22.03 na deskach olsztyńskiego teatru zobaczymy Andrzeja Grabowskiego

W czwartek, 22.03 na deskach olsztyńskiego teatru zobaczymy Andrzeja Grabowskiego

Autor zdjęcia: archiwum teatru

Mamy naprawdę wspaniałą publiczność. Festiwal zaczął się z ogromną siłą — podkreśla Giovanni Castellanos, dyrektor artystyczny XXVI Spotkań Teatralnych.

Po poniedziałkowym spektaklu „Najdroższy”, którego miałem przyjemność być reżyserem, wiele ludzi podchodziło do nas, gratulowało, chciało porozmawiać. To naprawdę niesamowite przeżycie być w centrum tych wydarzeń — mówi Giovanni Castellanos.

Zaczęło się ambitnie, poprzeczkę bardzo wysoko zawiesiła już pierwszego dnia festiwalu Krystyna Janda, która w sobotnim spektaklu wcieliła się w postać greckiej śpiewaczki wszech czasów — Marię Callas. Dziś na scenie zobaczymy kolejnych gigantów polskiej sceny teatralnej, czyli Wojciecha Malajkata, Jerzego Radziwiłowicza i Wojciecha Pszoniaka w komedii pt. „Nasze żony”.

— Trzech przyjaciół ze sceny, którzy dobrze rozumieją się również poza nią, spotka się, aby pobawić się błyskotliwym tekstem francuskiego mistrza Erica Assous'a. Będzie dużo śmiechu, ale i zadumy, również o roli przyjaźni w życiu — opowiada Castellanos. — Mnie w tym spektaklu najbardziej urzekło tempo. Sztuka prowadzona jest w tak inny, trudny do opisania słowami sposób. Aktorzy efekt komizmu osiągają oryginalnymi sposobami — podkreśla dyrektor artystyczny festiwalu.

Olsztyńskie Spotkania Teatralne potrwają do soboty. Przed nami jeszcze wiele niezapomnianych sztuk z różnych zakątków Polski. Wielu czeka na Andrzeja Grabowskiego, który w czwartek wystąpi w dość nietypowej dla siebie roli. Wielu z nas kojarzy go z filmowych ról komediowych lub sensacyjnych, natomiast w czwartek na deskach olsztyńskiego teatru w spektaklu „Spowiedź chuligana. Jesienin” aktor zaprezentuje najpiękniejsze wiersze rosyjskiego poety.

ap


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OLSZTYNIAK #2467831 | 88.156.*.* 21 mar 2018 21:24

    GRACZE W TOTOLOTKA , UWAZAJCIE PRZY SPRAWDZANIU KUPONOW , BO OSZUKUJO KOLETURACH , PROBOWANO MNIE , ALE ZWROCIŁEM UWAGIE ZE MAM WYGRANO

    ! - + odpowiedz na ten komentarz