Koncert z niespodzianką!

2018-03-12 10:22:07 (ost. akt: 2018-03-12 10:23:03)
Koncert z niespodzianką!

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Koncert z niespodzianką! – tak zatytułowane są koncerty w dniu 15 i 16 marca 2018 roku. Od pulpitu dyrygenckiego orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poprowadzi Tadeusz Wicherek. Solistami koncertów w programie, których znajdą się przeboje muzyki rozrywkowej, będą wokaliści Sylwia Przetak i Jarosław Kozielski. Artyści zaprezentują muzyczne hity z repertuaru m.in. Whitney Houston, Marylin Monroe, Lary Fabian, Roberty Flack, Johna Miles’a, Franka Sinatry, Roda Stewarda czy zespołu The Beatles.

Dyrygent koncertów Tadeusz Wicherek to również kompozytor, aranżer, reżyser i producent muzyczny. W 1986 roku został laureatem nagrody Wielkiej Orkiestry Polskiego Radia na III Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. Prowadzi działalność koncertową w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. Artysta współpracował z Teatrem Wielkim, Operą Narodową w Warszawie, był dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej, z którą brał udział w przygotowaniu i wystawieniu wszystkich dzieł scenicznych W. A. Mozarta. Był dyrektorem artystycznym filharmonii w Jeleniej Górze oraz dyrektorem naczelnym i artystycznym filharmonii kaliskiej. Od marca 2007 r. jest dyrektorem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. takich jak: „Festiwal Mozartowski” w Warszawie, „Wratislavia Cantans”, „Warszawska Jesień” i „Carintischer Sommer Festival” w Austrii.

Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej. W 2016 r. Tadeusz Wicherek został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty oraz Festiwalu Kultury Włoskiej „Arte Cultura Musica e...” w Zamościu. Ten wszechstronny artysta, potrafi zdobyć serca publiczności nie tylko swoimi umiejętnościami muzycznymi, ale również interesującą i dowcipną konferansjerką, dzięki której przybliża publiczności prezentowane utwory. Nie inaczej zapewne będzie i tym razem.

Wokalistka Sylwia Przetak – swoje umiejętności wokalne rozwijała przy Studiu Artystycznym Metro, następnie w Teatrze N.O.R.A. Obecnie kształci się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno- estradowym. Uczestniczyła w programach muzycznych TVP 2 takich jak: „Bitwa na głosy”, „Tak to leciało”. Zagrała jedną z głównych ról na deskach Teatru Muzycznego Rampa, w spektaklu „W cieniu”, przygotowanym przez Teatr Muzyczny Tintilo.

Jarosław Kozielski - to aktor i wokalista, absolwent wydziału musicalowego London College of Music. Ma na swoim koncie role w Teatrze w Oknie w Gdańsku, Teatrze Rampa w Warszawie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej („Wonderful Town”) oraz Lawrence Hall w Londynie („Dracula”, „Bad Girls”). Występował z orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu. W 2017 roku zrealizował ogólnopolską trasę koncertową z programem musicalowym pod tytułem "Podróż musicalowa".

Kasa biletowa jest czynna w dniach: wtorek-piątek w godz.10.00-18.00


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB