Sondheim symfonicznie

2018-01-16 19:44:07 (ost. akt: 2018-01-16 19:45:38)

„Stephen Sondheim – Symfonicznie” to tytuł koncertu, który rozpocznie się o 19 stycznia godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Sondheim symfonicznie

Autor zdjęcia: arch. filharmonii

Orkiestra pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wraz z solistami Marcinem Wortmannem — baryton i Agnieszką Przekupień — sopran zaprezentują arie z musicali Sondheima: Passion, Sweeney Todd the demon barber of Fleet street, Company, A Little Night Music, Sunday in the Park with George, Anyone Can Whistle, The Frogs. Urodzony w 1930 roku w Nowym Jorku artysta to wybitna postać współczesnej sztuki musicalowej. Kompozytor, autor tekstów, twórca teledysków, showman. Wielu krytyków uważa go za najbardziej wpływowego artystę, jeśli chodzi o wkład w rozwój amerykańskiego teatru muzycznego.

Solista koncertu Marcin Wortmann jest wokalistą, aktorem, tancerzem. Ukończył z wyróżnieniem studia II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie jest doktorantem i asystentem klasy śpiewu. Jest artystą Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Współpracował m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Artysta wystąpi w najnowszej premierze Teatru Roma – musicalu Piloci.

Agnieszka Przekupień – (to wokalistka, aktorka, polonistka, absolwentka specjalności m usical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Występuje kreując główne role w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie. Od 2015 roku jako solistka współpracuje z Piotrem Rubikiem.

Bilety w cenie: 80 zł normalny, 60 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18, oraz poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB