Pospieszalscy zagrają kolędy w olsztyńskiej filharmonii

2018-01-03 12:31:18 (ost. akt: 2018-01-03 12:41:06)
Pospieszalscy zagrają kolędy w olsztyńskiej filharmonii

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

We wtorek 9 stycznia 2018 roku, o godz. 19.00 Filharmonia Warmińsko – Mazurska zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich i filharmoników warmińsko-mazurskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Dwa pokolenia muzyków, o tym samym nazwisku tworzą orkiestrę złożoną z 15 osób. Kiedy w 1991 roku, bracia Jan, Karol, Marcin i Mateusz nagrali pierwszą płytę z kolędami, kilku muzyków z obecnie występującej orkiestry nie było jeszcze na świecie.

Większość z muzyków, którzy wystąpią w koncercie opanowała umiejętność gry na kilku instrumentach, co umożliwia dokonywanie spektakularnych zmian sytuacji na scenie i możliwość bogatych aranżacji - od brzmień klasycznych (fortepian, kwartet smyczkowy, instrumenty dęte drewniane), do monumentalnych big bandowych aranżacji wzbogaconych nowoczesną elektroniką. W programie koncertu kolędowego znajdą się również utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji „muzyki źródeł”. Mazurkowe, ludowe stylizacje zestawione są z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina. Jest też miejsce na taniec, wykonania chóru a’capella i orkiestrę dętą.

Autorskie opracowania są okazją do wirtuozerskich popisów solowych. Pospieszalscy pokazują, że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina. Koncert jest przykładem jak w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, wyrazić można uniwersalne treści. W czasach kryzysu wartości, koncert licznej rodziny, połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów nabiera wymownego przesłania.

Pospieszalscy to od dawna znana marka na polskiej scenie muzycznej. Realizują własne projekty, od jazzu przez folk do muzyki poważnej. Komponują dla innych wykonawców, aranżują i tworzą orkiestracje widowisk muzycznych. Wśród artystów, z którymi współpracują są m.in. Michał Urbaniak, O.S.T.R., Voo Voo, Zakopower, Daga Dana, 2TM,23, Arka Noego, New Life M, Anna Maria Jopek, Janusz Prusinowski Trio, Tęgie Chłopy, Wojciech Mazolewski.

W koncercie pt. Kolędy Pospieszalskich wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią:

Basia - skrzypce, śpiew (studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku)

Lidia - śpiew, bębenek (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach)

Natalia (Rzeźniak- Pospieszalska) - flet, śpiew (absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej)

Paulina (Pola) - flet, śpiew

Barbara-Ewa - fortepian, śpiew (dyplomantka UMFC w klasie Janusza Olejniczaka)

Franek - kontrabas, gitara basowa, śpiew (dyplomant Akademii Muzycznej w Katowicach)

Janek - gitara, kontrabas, śpiew (ex Czerwone Gitary)

Karol - gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew (lider orkiestr dętych: Gidle Pławno)

Łukasz – fortepian, instrumenty klawiszowe, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu)

Marcin - skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew (aranżer)

Mateusz - saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, instrumenty klawiszowe, śpiew, (aranżer)

Marek - saksofon, klarnet, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Kwintet Wojciecha Mazolewskiego)

Mikołaj - kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie,)

Nikodem - perkusja, śpiew

Szczepan - trąbka, śpiew


Bilety w cenie: bilet normalny 60 zł , ulgowy 45 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB