Literatura jest kobietą” – spotkanie z Heleną Piotrowską

2017-08-28 17:52:13 (ost. akt: 2017-08-28 15:52:42)
Literatura jest kobietą” – spotkanie z Heleną Piotrowską

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Zapraszamy na powakacyjną odsłonę cyklu „Literatura jest kobietą”. Już 30 sierpnia Biblioteka Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) będzie gościć Helenę Piotrowską, która spotka się z czytelnikami o godz. 17.00.

W swojej ostatniej książce pt. „Weźcie to dziecko”, autorka porusza trudny problem dzieci wychowywanych poza rodziną, w domach dziecka lub w rodzinach zastępczych. Spotkaniu autorskiemu będzie towarzyszyć dyskusja z udziałem pedagogów, psychologów, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego w Olsztynie.

O autorce:

Pisarka, poetka, felietonistka, bohaterka licznych spotkań literackich. Animatorka i uczestniczka wielu imprez kulturalnych w regionie, w tym jako członek grupy EDEN. Od 1997 roku zaczęła drukować, w prasie i trzech antologiach, swoje wiersze.

Jej publikacje książkowe to Przyjdź, będziesz tańczyć… wspomnienia o Wojciechu Muchlado (2004), Życie jest sztuką, a sztuka życiem. Rzecz o Hieronimie Skurpskim (2005), Trzeba mieć serce. Ewenement Janiny Triebling (2009), Hulajnitka. Życie i twórcze dzieło Barbary Hulanickiej (2010), Czyżby diabeł ostatnią skrzynię otworzył? (2013). W 2014 na półki księgarskie trafiły trzy pozycje książkowe: W warkoczu spalin. Rodowód i pasje Kazimierza Kurgana, Kocham młodzież. Marian Rapacki, trener-wychowawca oraz monografia wsi mazurskiej Zakrętasy. W 2015 ukazała się jej powieść oparta na faktach Weźcie to dziecko.

Przypominamy, że projekt „Literatura jest kobietą” dofinansowano ze środków Gminy Olsztyn.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB