"Księga Cmentarna" Neila Gaimana poleca Wioletta Czechowska

2017-05-28 10:38:30 (ost. akt: 2017-05-28 10:43:18)
Księga Cmentarna Neila Gaimana poleca Wioletta Czechowska

Ta skromnych rozmiarów powieść, urzekła mnie swoją bajeczną prostotą, ale i suspensem, który pojawiał się niczym złowrogie cienie ścigające głównego bohatera. Książkę polecam nie tylko miłośnikom fantastyki, ale i osobom, które szukają oryginalnych i dobrze napisanych opowieści.

Około półtoraroczny chłopczyk ucieka z domu w momencie, gdy jego rodzina ginie z rąk tajemniczego mordercy. Ucieka przed własną śmiercią. Trafia na cmentarz i spotyka tam pewne małżeństwo, które zamieszkuje to właśnie miejsce. Jest to oczywiście małżeństwo nieżyjące już, co nie oznacza wcale, że nie mogą się zaopiekować osieroconym i zagubionym maluchem. Tak oto dziecko zyskuje nową mamę - panią Owens, nowego tatę - pana Owensa oraz nowe imię - Nikt. Gaiman opisuje historię dorastania chłopca na cmentarzu, który stał się dla niego całym światem. To moje pierwsze podejście do Neila Gaimana, autora komiksów, bestellerowych powieści i scenariuszy filmowych. Każdy rozdział poprzedza ilustracja, które doskonale wzbogacają powieść.

Czułam się jak dziecko, gdy kończąc jeden, z podekscytowaniem czekałam na ilustrację rozpoczynającą kolejny. Autor posługuje się całkiem prostym językiem, dzięki czemu książkę czyta się bardzo przyjemnie i lekko. Nowelka nie jest jednak napisana banalnie. Minimalizm u Gaimana wydaje się chwilami bardzo poetycki i urokliwy. Poznając "Księgę cmentarną" można na chwilę stać się dzieckiem, które ma przed sobą fascynującą bajkę. Jestem pewna, że wrócę do tego autora, gdy tylko będę miała taką okazję. Ta skromnych rozmiarów powieść, urzekła mnie swoją bajeczną prostotą, ale i suspensem, który pojawiał się niczym złowrogie cienie ścigające głównego bohatera. Książkę polecam nie tylko miłośnikom fantastyki ale i osobom, które szukają oryginalnych i dobrze napisanych opowieści.
(Wioletta Czechowska)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB