Festiwal chóralny w Barczewie

2017-05-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-22 10:46:13)
Festiwal chóralny w Barczewie

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. Feliksa Nowowiejskiego jest organizowany już od 16 lat przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie. Co roku festiwal odwiedza ponad 400 chórzystów z terenu całego kraju i zza granicy, a festiwalowych koncertów wysłuchuje około 5-tysięczna publiczność.

Celem wydarzenia jest upamiętnienie Feliksa Nowowiejskiego - wybitnego kompozytora urodzonego w Barczewie, popularyzacja jego twórczości i osoby, oraz promowanie muzyki chóralnej, a także promocja Gminy Barczewo jak i całego regionu. To największa tego typu impreza w regionie, festiwal jest najbardziej prestiżową i rozpoznawalną imprezą kulturalną organizowaną w Gminie Barczewo, jest to wydarzenie które łączy pokolenia i mieszkańców całej Polski.

Co roku honorowymi gośćmi festiwalu są członkowie rodziny Feliksa Nowowiejskiego.
Festiwal rozpocznie się 25 maja pod Szkołą Podstawową im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (uroczyste przywitanie gości, złożenie kwiatów pod pomnikiem, wspólne odśpiewanie Roty). Spod szkoły chóry ulicami miasta przemaszerują pod dom rodzinny kompozytora, gdzie odśpiewany zostanie hymn Warmii, by następnie udać się na koncert otwierający Festiwal.

Od 26 maja rozpoczną się przesłuchania koncertowe które odbędą się w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie. Tego dnia rozpoczną się również koncerty towarzyszące, obejmujący cały powiat olsztyński oraz Świętą Lipkę (chóry występują w kościołach, szkołach, placówkach zamkniętych i salach koncertowych).
27 maja odbędą się przesłuchania i koncerty. Festiwal zakończy się koncertem galowym w kościele Św. Anny w Barczewie.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2250403 | 88.156.*.* 22 maj 2017 19:25

    Bardzo fajny festiwal,naprawdę warto posłuchać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz