Zobacz Sztukę Radości

2017-02-01 15:39:04 (ost. akt: 2017-02-01 15:51:49)
Zobacz Sztukę Radości

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Galeria Stary Ratusz w Olsztynie zaprasza na wystawę prac Katarzyny Kaczmarek pt. „Sztuka radości”. Ekspozycja zawiera ok. 30 prac przedstawiających portrety przyjaciół oraz martwe natury z jabłkami.

Tworzyć może każdy, chociaż nie każdy może zostać artystą.

— Z pełną świadomością tego twierdzenia uważam, że wszelka twórczość ma potencjał nadawania sensu i rozwijania radości życia — mówi artystka. — Od czasu ukończenia podyplomowych studiów z dziedziny arteterapii na Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej i Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku w 2013 r., po bez mała dwudziestoletniej przerwie wkroczyłam ponownie na drogę twórczą — dodaje. Katarzyna Kaczmarek od 2000 r. mieszka w Olsztynie, gdzie w ARiMR zajmuje się zawodowo promocją i szkoleniami. W 2012 r. ukazała się książka, której jest współautorką, pt. „Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem”, w której rozwinięta została idea wartościowej samorealizacji dzięki pasji twórczej.

Droga, jaką przeszła i przechodzi Katarzyna Kaczmarek, może być przykładem dla innych. — Zaczęło się od narysowania jabłka. W tym momencie zrozumiałam, że szukając szczęścia gdzieś poza sobą, nigdy go nie znajdę. A przecież wystarczy dostrzec i docenić to, co jest w zasięgu ręki, i zwykłe jabłko w zasięgu ręki jest tego kwintesencją. Kiedy zaczynam rysować, wpadam w rodzaj medytacji. Stąd realizm moich prac. Wystawa potrwa do 8 lutego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB