Pełnoletnia twórczość Bożeny Kraczkowskiej [WIDEO]

2017-01-15 19:10:10 (ost. akt: 2017-01-15 19:17:43)
Pełnoletnia twórczość Bożeny Kraczkowskiej [WIDEO]

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Dziennikarka, poetka, autorka książek dla dzieci, piosenkarka, fotografka. Bożena Kraczkowska realizuje swoją pasję tworzenia na wielu płaszczyznach.

Bożena Kraczkowska, poetka, autorka tekstów piosenek, wokalistka i fotografka obchodzi w tym roku benefis 18 lat pracy twórczej. W związku z tym w Kamienicy Naujacka odbył się wieczór poświęcony jej twórczości. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.


BOŻENA KRACZKOWSKA urodziła się w Świdniku k. Lublina. Mieszka i pracuje w Olsztynie. Absolwentka m.in. PSM I stopnia w Mrągowie, dziennikarstwa na UWM. Na co dzień pracuje jako redaktor w „Gazecie Olsztyńskiej”. W wolnych chwilach pisze wiersze, prozę, bajki dla dzieci, fotografuje, a także tworzy teksty piosenek i... śpiewa.
W dorobku ma m.in. dwa tomy poezji: “Da się żyć” (2011) i dwujęzyczne polsko-włoskie “Flamingi” (2015), zbiór opowiadań “Mały człowiek z wielkim psem” (2014), baśń zimową “Purpurowe Gniazdo” (2014), autorską płytę CD “Wystarczy mnie lubić”.

Zrealizowała kilka autorskich wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich to: “Pejzaż i architektura”, “Śnieg biały, śnieg granatowy”, “Bonbons, Bilder und Balladen” (Niemcy), “Baletnice i tancerze, bo maki nie są jedynie kwiatami”, “Maryla in Blues”. Bohaterką ostatniej wystawy jest Maryla Rodowicz.
Blogerka, prowadzi m.in. blog Malachitowy Las).Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB