"Jessica Jones: Alias" Tom 2. [RECENZJA]

2016-12-18 19:33:09 (ost. akt: 2016-12-18 20:05:33)
Jessica Jones: Alias Tom 2. [RECENZJA]

Autor zdjęcia: Mucha Comics

Jessica Jones nie tylko zajmuje się odnajdywaniem zaginionych ludzi. Między kolejnymi zleceniami próbuje ułożyć swoje życie osobiste, umawia się na randki z innymi superbohaterami i uwodzi prowincjonalnych policjantów.

Zastanawiam się czy w przypadku opowieści o pannie Jones możemy w ogóle mówić o komiksie superbohaterskim. Niby główna bohaterka posiada moce, ale jednak zza bardzo ich nie używa. Nawet do końca nie wie tak naprawdę jakie posiada nadprzyrodzone możliwości. Nie przeszkadza to jej w rozwiązywaniu kolejnych zleceń detektywistycznych. Jessica specjalizuje się w odnajdywaniu ludzi. Jest w tym całkiem niezła.

Drugi tom serii „Jessica Jones: Alias” to cztery opowieści o perypetiach aspołecznej, uzależnionej od alkoholu i kompulsywnych zachowań erotycznych pani detektyw. W pierwszej Jessica Jones udaje się do małego miasteczka, żeby pomóc w odnalezieniu zaginionej nastolatki. Bendis wykorzystuje znany motyw obcego, który przybywa do zamkniętej społeczności, żeby w trakcie wizyty obnażyć obłudę mieszkańców. Oczywiście okazuje się, że społeczność wcale nie jest taka miła i otwarta. Szczególnie jeśli chodzi o osoby posiadające nadnaturalne zdolności.


Po powrocie rozwiązaniu sprawy nasza bohaterka wraca do Nowego Jorku, gdzie czeka ją spotkanie z Lukem Cage i randka z Ant-manem. W obydwu historiach Bendis pokazuje w czym tkwi jego narracji. Nie mamy tu znanych z innych komiksów scenarzysty epickich bitew. Jessica Jones oparta jest na dialogu. To za każdym razem kameralna intryga, zaledwie ocierająca się o wielki świat superbohaterów. Na przykład podczas randki ze Scottem Langiem (Ant-Man), obydwoje obserwują pogoń Spider-Mana za Dr. Octopusem, po czym po chwili wracają do rozmowy.

Album kończy historia, w której Jessica Jones otrzymuje zadania od J. Jonah Jamesona. Oczywiście ma odkryć prawdziwą tożsamość Spider-Mana. Oczywiście zlecenie przyjmuje. Kolejna porcja historii o Jessice Jones to kolejny dobry komiks wydany przez Muchę. W 2017 roku ma ukazać się Luke Cage z serii Marvel Max.


Jessica Jones: Alias – tom 2
Scenariusz: Brian Michael Bendis (New Avengers, Ród M)
Rysunki: Michael Gaydos; Mark Bagley
Rysunek na okładce: David Mack
Kolory: Matt Hollingsworth
Przekład z języka angielskiego: Marek Starosta
Wydawnictwo: Mucha Comics 
Wydawca oryginału: Marvel / MAX
Liczba stron: 152

Michał Krawiel

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB