20 lat z Teatrem przy Stoliku

2016-11-16 19:21:56 (ost. akt: 2016-11-16 19:22:42)
20 lat z Teatrem przy Stoliku

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W ciągu 20 lat aktorzy przeczytali 183 różnorodne tematycznie, problemowo i gatunkowo sztuki, prezentując je w siedzibie Teatru przez 17 sezonów. Na jubileusz cyklu aktorzy Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk, przygotowali sztukę Jerzego Szczudlika pt. „Ostatnia rola”.

Cykl autorski Elżbiety Lenkiewicz, wieloletniego kierownika literackiego Teatru Jaracza w Olsztynie, od początku swego istnienia zyskał sympatię i nadzwyczajne zainteresowanie widzów. Prezentacja dramatów w formie czytanej, z pełną aktorską interpretacją, wyzwala wyobraźnię, emocje, a poprzez bliski, intymny wręcz kontakt z odbiorcą – rodzi szczególne przeżycia i wzruszenia.

W ciągu 20 lat aktorzy przeczytali 183 różnorodne tematycznie, problemowo i gatunkowo sztuki, prezentując je w siedzibie Teatru przez 17 sezonów. Od trzech ostatnich edycji są one natomiast wystawiane w przestrzeniach filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Od 19 lat cykl Teatr przy Stoliku obecny jest nie tylko w Olsztynie, ale także w całym regionie, a nawet poza nim (np. Kolno, Łomża), prowadząc swoistą działalność misyjną, która dotychczas objęła swoim zasięgiem 97 miejscowości – od Gołdapi po Dywity.

Na jubileusz cyklu, aktorzy Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk, przygotowali sztukę zaprzyjaźnionego z Teatrem przy Stoliku autora sztuk teatralnych, powieści, opowiadań, wierszy, limeryków, felietonów – Jerzego Szczudlika pt. „Ostatnia rola”.


Jubileusz 20-lecia Teatru przy Stoliku

Termin: 21 listopada o godz. 18.00
Miejsce: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. widz #2114676 | 173.72.*.* 17 lis 2016 14:09

    szanowny ojciec dyrektor na dobre rozlozyl nasz teatr na lopatki. oprocz swoich rezyserskich wyczynow ( szczerze mowiac sredniej jakosci) zlikwidowal nawet prawdziwa teatralna atmosphere, wprowadzajac zamet, siejac starch wsrod pracownikow teatru. wywalil na zbity... najbardziej kojarzonego z teatrem p. Fabisiaka . wykorzystuje "darmowa sile robocza" w postaci studentow w kazdej sztuce, odstawiajac na bocznice naszych wielu utalentowanych aktorow. kiedys przychodzac do teatru czulismy z mezem magie spektaklu, aure Jaracza, teraz...komercje, produkcje I warszawski szpan. oby do emerytury sznownego pana dotrwac, moze nastepca przywroci dawny blask teatru!?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #2114543 | 83.12.*.* 17 lis 2016 10:54

    A dlaczego "Teatr przy Stoliku" musiał wynieść się z Teatru i gra swoje spektakle np. w Gietrzwałdzie czy w "Planecie 11"? Panie Kijowski - czy to Pana zasługa i wkład w życie teatralne Olsztyna?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz