Nagrobki i Święto Zmarłych w Olsztynie

2016-10-28 10:26:41 (ost. akt: 2016-10-28 11:05:39)
Nagrobki i Święto Zmarłych w Olsztynie

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Dzisiaj (28.10) w Sali Kameralnej pod olsztyńskim Amfiteatrem im. Czesława Niemena zagrają dwa bardzo ciekawe zespoły -Nagrobki i Święto Zmarłych.

Święto Zmarłych – kapela biesiadna, którą tworzą umarli muzycy toruńskiego podziemia. Muzyka grupy, biorąca się z przekory i trupiego jadu, obfituje w dość żywotne odniesienia do psychodelii, folku, bluesa czy techno. W 2015 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Pośpiewaj ze mną”. W tym roku kolejny, zatytułowany „Jak się bawicie“, którego znaczna część została zarejestrowana w jednym z mazurskich gospodarstw. Poszczególne partie nagrywano w piwnicy i stodole. Pojawiły się również nagrania terenowe, które znacznie poszerzyły zakres brzmieniowy nowych kompozycji.

Nagrobki – duet tworzą Maciej Salamon (gitara, śpiew) i Adam Witkowski (perkusja, śpiew). Jak podpowiada nazwa grupy – teksty piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Natomiast muzyka jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beatu, przez gitarowy noise, zimną falę, po wczesny black metal. W grudniu 2015 roku band wydał drugą płytę zatytułowaną „Stan Prac"

Sala Kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena
Wstęp: 10 złotych.
Bilety można kupić na stronie:
http://bilety.mok.olsztyn.pl/
w Informacji Kulturalnej MOK (ul. Dąbrowszczków 3, wejście od ulicy Mrongowiusza) i w Galerii Rynek (Stare Miasto 24/25).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. m. #2100490 | 193.39.*.* 28 paź 2016 15:46

    Przesada z tymi zmarlymi

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz