Wielka premiera Harrego Pottera. Miejsca w kolejkach już obstawione

2016-10-21 11:25:40 (ost. akt: 2016-10-21 13:41:31)
Wielka premiera Harrego Pottera. Miejsca w kolejkach już obstawione

Tak było w 2008 roku

Autor zdjęcia: Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Dziś po północy odbędzie się premiera polskiego wydania najnowszej części przygód Harrego Pottera. Książki już czekają na rzesze fanów! Najnowsza część w języku polskim zatytułowana jest Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Większość bibliotek w całym kraju organizuje nocne premiery, na które zapisują się najzagorzalsi fani.

W całym kraju tuż po północy odbędą się nocne premiery najnowszej, ósmej już części przygód Harrego Pottera. Podczas specjalnych premier odbędą się różne atrakcje dla najzagorzalszych fanów.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatniej dekady. J.K. Rowling zapowiedziała, że przygody wyjątkowego ucznia Hogwarthu zakończą się na siódmej części, czyli "Harry Potter i Insygnia Śmierci". Ale w lipcu w Wielkiej Brytanii ukazała się ósma część. Autorka bestsellerowej powieści napisała najnowszą książkę wraz z Jackiem Thorne i Johnem Tiffanym.

Dziś w nocy (21 październik) będzie miała premiera polskiego wydania książki. Choć najzagorzalsi fani przeczytali już brytyjskie wydanie to na nocnych premierach nie zabraknie zainteresowanych. Na największych premierach już ustawiają się kolejki. W Olsztynie książkę będzie można dostać m.in. w Książnicy Polskiej.


Akcja nowej części Harrego Pottera dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w Insygniach Śmierci.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony. - tak pisze o książce polski wydawca wydawnictwo Media Rodzina

Michał Orłowski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JAM #2094587 | 176.221.*.* 22 paź 2016 10:02

    Diabeł opanowuje już dzieci, więc piekło coraz bliżej.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz