Pożarła go biurokratyczna machina. Historia Daniela Blake'a na start WAMA Film Festivalu w Olsztynie

2016-10-10 12:33:48 (ost. akt: 2016-10-10 12:42:33)
Pożarła go biurokratyczna machina. Historia Daniela Blake'a na start WAMA Film Festivalu w Olsztynie

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Wielkie kino w Olsztynie zupełnie za darmo! We wtorek (11 października) startuje WAMA Film Festival - coraz bardziej doceniany w branży konkurs filmów fabularnych i krótkometrażowych z całego świata. Na pięć dni Olsztyn zamieni się w stolicę kina na najwyższym poziomie.

10 filmów fabularnych z całego świata nagradzanych na trzech najważniejszych festiwalach filmowych: w Cannes, Berlinie i Wenecji. 12 polskich filmów krótkometrażowych, które wyznaczają trendy rodzimej kinematografii. 11 października startuje WAMA Film Festival w Olsztynie. Wszystkie filmy za darmo można będzie zobaczyć w kinie Helios.

Na otwarcie festiwalu organizatorzy zaplanowali projekcję trzech filmów: "Ja, Daniel Blake", "Śmierć w Sarajewie" i "Dzieciństwo wodza". Wszystkie festiwalowe filmy wyświetlane w kinie Helios będzie można zobaczyć zupełnie za darmo, wystarczy wcześniejsza rezerwacja miejscówki. Instrukcja pod zwiastunami filmów.

"Ja, Daniel Blake" to uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak, gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.


JA, DANIEL BLAKE / I, Daniel Blake
Wielka Brytania, Francja, Belgia 2016
reż. Ken Loach, obsada: Dave Johns, Hayley Squires, Sharon Percy

11 października 2016 / godz. 16:00
Kino HELIOS – Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 16, Olsztyn
wstęp wolny, wejściówki do odebrania w kasie kina
Zaraz potem zobaczymy "Śmierć w Sarajewie", a właściwie najlepszy w Sarajewie Hotel Europa. 28 czerwca 2014 roku, w rocznicę stulecia zamachu, który doprowadził do I wojny światowej, również ktoś zginie. Głosy dyplomatów nawołujących do porozumienia między narodami nie dotrą do wszystkich. Nieopłacani od miesięcy pracownicy hotelu planują strajk. Czy uda im się osiągnąć cel?

ŚMIERĆ W SARAJEWIE / Death in Sarajevo
Francja, Bośnia i Hercegowina 2016
reż.: Danis Tanović, obsada: Snezana Markovic, Izudin Bajrovic, Vedrana Seksan

11 października 2016 / godz. 18:30
ino HELIOS – Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 16, Olsztyn
wstęp wolny, wejściówki do odebrania w kasie kina
Na koniec wtorkowego wieczoru zobaczymy "Dzieciństwo wodza". Akcja filmu toczy się tuż po I wojnie światowej w podparyskiej wsi, w domu amerykańskiego dyplomaty który pracuje nad Traktatem Wersalskim, przez co rzadko bywa w domu. Jego żona to sfrustrowana kosmopolitka i konserwatywna protestantka w jednej osobie. Ich synek czuje się osamotniony – wysokie IQ podszeptuje mu coraz bardziej radykalne formy buntu…

DZIECIŃSTWO WODZA / Childhood of a Leader
Wielka Brytania, Francja, Węgry 2015
reż.: Brady Corbet, obsasda: Robert Pattinson, Stacy Martin, Liam Cunningham

11 października 2016 / godz. 20:30
Kino HELIOS – Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 16, Olsztyn
wstęp wolny, wejściówki do odebrania w kasie kina***

KINO ZA DARMO

Aby ułatwić widzom dostęp do oferty festiwalowej, organizatorzy przygotowali system rezerwacji bezpłatnych wejściówek w oparciu o stronę internetową kina Helios – partnera festiwalu. Wejściówki można rezerwować wyłącznie w dniu danego wydarzenia. System dopuszcza rezerwacje od północy.

Wejściówki należy odebrać w kasie kina, najpóźniej 30 minut przed seansem. Po upływie tego terminu, rezerwacja wygasa. Rezerwacji bezpłatnych wejściówek można dokonać pod adresem: www.helios.pl

Na wydarzenia w pozostałych obiektach – wstęp wolny w miarę dostępności miejsc.

***


WAMA Film Festival 2016. Najlepsze filmy z całego świata w Olsztynie

Hasłem tegorocznego festiwalu filmowego w Olsztynie, który potrwa od wtorku do soboty (11-15 października) jest tożsamość.

W konkursie głównym zobaczymy dziesięć fabuł z całego świata, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Berlinie i Wenecji.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KEBIZ #2084952 | 88.156.*.* 10 paź 2016 16:47

    TE ZWIASTUNY powinny być na Waszych łamach co najmniej 2 tygodnie wcześniej ! Ponadto: SZANUJCIE POLSZCZYZNĘ! To przedsięwzięcie powinno się nazywać np Festiwal filmowy WAMA. Prosto i zrozumiale, bez zbytniego anglosaskiego bełkotu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz