Muzeum w Olsztynku pokonało 36 innych placówek

2016-08-18 10:10:46 (ost. akt: 2016-08-18 10:29:33)
Muzeum w Olsztynku pokonało 36 innych placówek

Autor zdjęcia: powiat-olsztynski.pl

Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB oraz Historii Olsztynka wygrało w konkursie na najlepsze multimedialne muzeum. Dzięki głosom internautów, pokonało 36 innych placówek z całej Polski.

Od 28 lipca do 14 sierpnia trwało głosowanie internautów w konkursie zorganizowanym przez portal kulturaonline.pl. – Głównym kryterium konkursu była unikalna zawartość tematyczna oraz jej połączenie z nowoczesnym przekazem zwiedzającemu – powiedziała Agnieszka Tomaszewska, kierownik ds. promocji gminy Olsztynek.

Dzięki głosom internautów, muzeum w Olsztynku pokonało m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Zamkowym z Malborka i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.Muzeum jest podzielone na dwie sale. Pierwszą z nich poświęcono bogatym dziejom Olsztynka.

Otwarta rok temu placówka upamiętnia historię tytułowego obiektu i podzielona jest na dwie sale. Druga upamiętnia ofiary obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein, drugiego co do wielkości obozu w Prusach Wschodnich.

– W muzeum zobaczyć można jak wyglądały pomieszczenia baraku obozowego wraz z wyposażeniem, a także dzięki nowoczesnej technologii, na własnej skórze doświadczyć pobytu na placu obozowym podczas apelu – mówił Krzysztof Sokal, pracownik muzeum.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB