Mural "Geometria dźwięku" pojawi się na budynku Wydziału Sztuki

2016-08-17 19:00:53 (ost. akt: 2016-08-17 18:33:52)
Mural Geometria dźwięku pojawi się na budynku Wydziału Sztuki

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Michał Mąka wygrał ogólnopolski konkurs na mural, który pojawi się na budynku Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Jego projekt "Geometria dźwięku" zostawił w pokonanym polu 14 innych prac.

Zwycięski projekt Michała Mąki komplementował dr hab. Antoni Grzybek jeden z członków jury: - Ujęła nas oryginalność, intelektualne i przemyślane podejście do tematu. To nie jest proste, komiksowe przedstawienie sztuki. Nie zdradzimy szczegółów projektu, to będzie niespodzianka, ale liczymy, że olsztyniakom się spodoba.

Pracę nad muralem "Geometria dźwięku" Mąka ma rozpocząć na początku września. Władze Wydziału Sztuki zakładają, że dzieło powstanie w ciągu tygodnia. Później odbędzie się uroczyste zakończenie prac i prezentacja muralu.

Źródło: UWM Olsztyn


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A w środku wyciągneli rury na wierzch #2047962 | 88.156.*.* 17 sie 2016 20:46

    Jak w Alternatywy 4. Kto na to pozwolił? Kto pozwolił, żeby rury od kaloryferów leciały po ścianach i po sufitach. Kto to finansuje ?? Gdzie jest jakiś, architekt, esteta, konserwator zabytków. Kto pozwolił na wmianeę okien, wstawionych kilka lat temu i wymianę kaloryferów wstawionych kilka lat temu. - lepszych na gorsze gdzie te kaloryfery "idą". To jakiś Horror.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz