Nie tak łatwo wybrać nowego dyrektora

2016-07-27 18:16:03 (ost. akt: 2016-07-27 17:20:06)
Nie tak łatwo wybrać nowego dyrektora

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Po długim oczekiwaniu pojawił się kandydat na dyrektora Muzeum Sztuki Ludowej w Węgorzewie. Natomiast Urząd Wojewódzki chce ogłosić konkurs na wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Dyrektora Muzeum Sztuki Ludowej w Węgorzewie nie ma od dwóch lat. W tym czasie zarząd województwa ogłosił trzy konkursy na to stanowisko. Podczas pierwszego żaden z kandydatów nie gwarantował tej instytucji rozwoju w oczekiwanym przez zarząd kierunku.

W drugiej edycji komisja wykazała braki formalne w dokumentach złożonych przez wszystkich kandydatów. Trzeci konkurs ogłoszono 5 maja. Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego, zgłosiło się 6 kandydatów, a 4 spełniło wymogi formalne. Termin zakończenia postępowania konkursowego minie 8 sierpnia.

Komisja, w skład której weszli przedstawiciele m.in.: stowarzyszeń zawodowych i twórczych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, załogi węgorzewskiego muzeum oraz samorządu województwa, już rekomendowała kandydata na dyrektora Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Jednak, aby powołać kandydata niezbędna jest decyzja zarządu województwa. Osoba ta zostanie przedstawiona zarządowi do 8 sierpnia. 


Z kolei wojewoda Artur Chojecki chce ogłosić konkurs na wojewódzkiego konserwatora zabytków. Przypomnijmy, że szefowa tej instytucji została w lutym tego roku zatrzymana przez funkcjonariuszy ABW na polecenie olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej w związku ze sprawą przyjęcia korzyści majątkowej.

— W tej chwili jest konsultowany z ministerstwem kultury regulamin konkursu — powiedziała Bożena Ulewicz, rzeczniczka wojewody. — Chodzi o to, byśmy na to stanowisko mogli wybrać osobę kompetentną i w sposób jak najbardziej transparentny.

MZG

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Węgorzewianin #2055554 | 31.135.*.* 30 sie 2016 01:48

    Błąd w nazwie Muzeum nadal nie jest poprawiony....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pracownica #2035835 | 94.254.*.* 29 lip 2016 11:12

    Nie ma czegoś takiego, jak Muzeum Sztuki Ludowej w Węgorzewie. Jest Muzeum Kultury Ludowej. Na litość, takie informacje można, pisząc artykuł, sprawdzić jednym kliknięciem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz