Wiemy, kto zaśpiewa podczas spotkań zamkowych

2016-06-13 11:49:39 (ost. akt: 2016-06-13 11:55:11)
Wiemy, kto zaśpiewa podczas spotkań zamkowych

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Trzy osoby z naszego regionu wystąpią na XLIII Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję”. W sobotę w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyły się przesłuchania kwalifikacyjne.

W sobotnich przesłuchaniach wzięło udział 31 osób, z czego jedna nieosobiście, bo przesłała swoje nagranie wideo. Jury pod przewodnictwem wokalistki Basi Raduszkiewicz wybrało dwunastkę, która pod koniec czerwca i na początku lipca wystąpi podczas festiwalu na olsztyńskim zamku. W zakwalifikowanej do koncertu dwunastce nie brak młodych wykonawców z całej Polski (Gdynia, Lębork. Żory, Katowice).

Nasz region reprezentować będą Łukasz Jędrys z Olsztyna, Paweł Neumann z Dąbrówki k. Orzysza i Joanna Matuszów z Franknowa k. Jezioran. Co i jak śpiewali młodzi wykonawcy? Nie brakowało klasyki polskiej poezji i piosenki — tekstów Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory czy Jonasza Kofty. — W porównaniu do lat poprzednich można zauważyć, że wzrosła jednak liczba piosenek autorskich — mówi Elwira Załoga-Kwas z CeiIK-u. — Poziom wykonawców był bardzo wyrównany, ale trzyosobowe jury było jednogłośne.

łw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda M #2010054 | 89.228.*.* 13 cze 2016 15:15

    jak zwykle Jedrys....... jakby w Olsztynie nie było nikogo innego

    ! - + odpowiedz na ten komentarz