Uwaga na seryjnych poetów w Olsztynie

2016-05-04 14:23:09 (ost. akt: 2016-05-04 14:23:42)
Uwaga na seryjnych poetów w Olsztynie

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po ponad 40 wydarzeniach w całej Polsce spotkanie z cyklu Seryjni Poeci po raz pierwszy odbędzie się w Olsztynie. Tomasz Bąk i Adam Kaczanowski opowiedzą o najnowszych książkach: „Beep Generation” i „Co jest nie tak z tymi ludźmi”. 5 maja spotkanie w Informacji Kulturalnej MOK poprowadzi Szymon Szwarc.

Seryjni Poeci to cykl spotkań promujących książki poetyckie wydane przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do tej pory w cyklu odbyło się ponad 40 spotkań w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu. Występowali poeci z całego kraju, m.in.: Andrzej Sosnowski, Mariusz Grzebalski, Adam Wiedemann, Jakobe Mansztajn, Kira Pietrek, Piotr Sommer, Małgorzata Lebda, Joanna Oparek, Maciej Melecki, Piotr Kępiński, Ewa Sonnenberg i wielu innych. Przyszedł czas na Olsztyn!

Spotkanie promujące tegoroczne książki: „Beep Generation” Tomasza Bąka oraz „Co jest nie tak z tymi ludźmi” Adama Kaczanowskiego odbędzie się w czwartek (5 maja) o godz. 18 w Informacji Kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie (wejście od ul. Mrongowiusza). Prowadzenie: Szymon Szwarc. Wstęp wolny.

Tomasz Bąk — urodził się w 1991 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Poeta, autor książki poetyckiej „Kanada” (2011). Laureat Nagrody Poetyckiej SILESIUS 2012 w kategorii debiut. Mieszka w Łodzi.

Adam Kaczanowski — urodził się w 1976 roku w Poznaniu. Pisarz, performer. Ostatnio opublikował powieść „Topless” (2014) oraz zbiór wierszy „Happy End” (2014). Wcielał się m.in. w Człowieka-Małpę i Calineczkę. Mieszka w Warszawie.

Seryjni Poeci przyjadą do Olsztyna dzięki inicjatywie Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury. Program, którego celem jest wieloaspektowe obserwowanie kultury w Olsztynie i nie tylko zajmuje się oceną aktualnego krajobrazu kulturalnego miasta w kontekście uczestnictwa i jego modeli (głównie modelu prosumenckiego), ale trzyma też rękę na pulsie olsztyńskiego życia — kultury instytucjonalnej, niezależnej, aktywności stowarzyszeń i grup nieformalnych.

mat. organizatora


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB