Poznaj nominowanych do Literackiej Nagrody Wawrzyn. Gala już 18 maja!

2016-04-14 14:48:59 (ost. akt: 2016-05-16 09:33:53)
Poznaj nominowanych do Literackiej Nagrody Wawrzyn. Gala już 18 maja!

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

Pięciu nominowanych, pięć dobrych książek związanych z regionem. Wybierz swojego faworyta, a może właśnie on otrzyma statuetkę Wawrzynu — najważniejszej nagrody literackiej Warmii i Mazur.

Wawrzyn, Literacka Nagroda Warmii i Mazur zostanie wręczona po raz dwunasty. By zostać nominowanym, trzeba spełnić jeden warunek: książka musi być powiązana z regionem Warmii i Mazur w sposób biograficzny, tematyczny lub twórczy.

Kandydatów do Wawrzynu mogli zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury, a także czytelnicy. Ci ostatni przyznają odrębne wyróżnienie, "Nagrodę Czytelników". O tym, do kogo pójdzie nagroda główna decyduje Kapituła, powołana z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Nominację za 2015 r. otrzymali: Marcin Cielecki za książkę "Miasto wewnętrzne", Erwin Kruk za dzieło "Nieobecność", Marta Szarejko za "Zaduch: trzydziestolatkowie z małych miasteczek w wielkim mieście", Jerzy Woźniak za książkę "Mazur" oraz Joanna Żamejć za "Nawrócenie wiedźmy: magiczno-historyczna powieść z czasów pruskich".

WAWRZYN - nominacje do literackiej nagrody Warmii i Mazur w 2016 roku
"Miasto wewnętrzne: latopis" - Marcin Cielecki
3.03%
"Nieobecność" - Erwin Kruk
7.58%
"Zaduch: trzydziestolatkowie z małych miasteczek w wielkim mieście" - Marta Szarejko
4.55%
"Mazur" - Jerzy Woźniak
1.52%
"Nawrócenie wiedźmy: magiczno-historyczna powieść z czasów pruskich" - Joanna Żamejć
83.33%

Czytelnicy "Gazety Olsztyńskiej" oraz użytkownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie mogą oddawać głosy na faworyta na stronach internetowych do 15 maja. Uroczyste wręczenie Wawrzynu odbędzie się 18 maja.

W poprzednim roku laureatem Literackiej Nagrody Warmii i Mazur został Michał Olszewski za książkę "Najlepsze buty na świecie".

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB