Złota Halabarda dla malutkiej roli

2016-04-13 11:53:55 (ost. akt: 2016-04-13 11:51:47)
Złota Halabarda dla malutkiej roli

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Na pomysł, żeby doceniać najdrobniejsze role, nie wpadł dotąd nikt poza Olsztyńskim Teatrem Lalek. W niedzielę zostanie rozstrzygnięty ten niezwykły, zorganizowany już po raz piąty, ogólnopolski konkurs nazwany Złota Halabarda.

W teatrze dramatycznym rola halabardnika była przedmiotem żartów. Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek jest innego zdania. Dla jej utajnionych członków to ważne występy — czy to będzie latająca polędwica, firanka, lampa. Może to być też skaczące jajko albo wzdychanie umierających więźniów — dorzucają Mateusz Mikosza i Tomasz Czaplarski, aktorzy OTL.

Zanim dowiemy się, kto zdobędzie Złotą Halabardę teatr zaprasza w sobotę o godz 17 na spektakl „Tymoteusz i psiuńcio”. — Wybraliśmy go, bo jest parawanowy — tłumaczy Anna Ratkowska, wicedyrektorka OTL. — Dzięki telebimowi widzowie będą mogli zobaczyć, jak pracują lalkarze. Ujrzą to, co zawsze jest ukryte za parawanem.
Do Złotej Halabardy są nominowane m.in. spektakle przygotowane przez teatry z Katowic, Rzeszowa, Białegostoku, Łodzi, Gdańska i Olsztyna. — Będzie jak na gali Oscarowej — zapowiada Ratkowska. — Rozłożymy nawet czerwony dywan.

W części artystycznej wystąpi zespół Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Krakowa. Konkurs, jak tłumaczy Ratkowska, można było organizować dzięki wpłatom internautów na portalu polakpotrafi oraz dzięki sponsorom. — Złota Halabarda to wspaniała idea — uważa Andrzej Bartnikowski, dyrektor OTL. — Podobnego konkursu nie ma na świecie i mam nadzieję, że będzie się rozwijał.

Teatr chce w przyszłości zaprosić do udziału także zagraniczne teatry.

MZG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Widz #1976123 | 83.9.*.* 14 kwi 2016 17:31

    Żenada

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz