Wymiana książek, warsztaty dla dzieci i koncert, czyli artystyczna sobota!

2015-11-09 16:08:29 (ost. akt: 2015-11-09 16:08:50)
Wymiana książek, warsztaty dla dzieci i koncert, czyli artystyczna sobota!

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Jeśli jeszcze nie wiecie, którą z weekendowych imprez w Olsztynie wybrać, polecamy artystyczną sobotę w BWA Galerii Sztuki. W programie konkurs artystyczny dla dzieci, akcja wymiany książek, bezpłatne zwiedzanie wystaw, a na deser koncert zespołu NeoQuartet.

Małe Biennale Sztuki to szansa na wspaniałą zabawę, podczas której dzieci będą miały możliwość stworzenia pracy w wybranej przez siebie technice. Do dyspozycji będą farby, pastele, plastelina, masa solna, kolorowe papiery, bibuły itp. Dzieci będą mogły wykonać pracę malarską, rysunek, collage, obiekt, rzeźbę itd.

Najmłodsi miłośnicy sztuki stworzą dzieło, które weźmie udział w konkursie. Po wykonaniu prac, jury ogłosi wyniki, a małe dzieła sztuki stworzą ekspozycję w holu BWA.

Wykonywanie prac: godz. 12:30-13:30
Obrady jury: godz. 13:30-13:45
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: godz. 13:50-14:00

* Udział w warsztatach jest płatny i wynosi 6 zł od dziecka.


Druga edycja akcji wymiany książek

Wymiana polega na znalezieniu książkom nowego domu. Każda zainteresowana osoba przynosi książki, które już przeczytała i chciałaby je "podać dalej". Książki umieszczamy w jednym miejscu, skąd inna osoba może je zabrać do domu. Priorytetem są książki o tematyce związanej ze sztuką, ale inne książki są także mile widziane! Książkami wymieniamy się w godzinach 12:30-14:30. Udział w akcji jest bezpłatny.

Kilka zasad wymiany książek:
1. Przynosimy książki, które nie są zniszczone i przedawnione.
2. Nie przynosimy starych podręczników, poradników, słowników, encyklopedii, słowem — literatury, której chcemy się pozbyć, a mamy świadomość, że raczej nie znajdzie nowego domu.
3. Każda osoba ma prawo przynieść i zabrać dowolną ilość książek.
4. Wymiana nie polega na licytacji, książek nie sprzedajemy!
5. Książki przynosimy do BWA w dniu wymiany, 14 listopada.

Artystycznej sobocie w BWA będzie towarzyszyło również bezpłatne zwiedzanie aktualnych wystaw. To ostatni dzwonek, żeby zobaczyć w sali głównej wystawę pokonkursową IX Olsztyńskiego Biennale Sztuki — O Medal Prezydenta. Zapoznamy się nie tylko z kondycją sztuki regionalnej, ale także jej trendami i inspiracjami. Różnorodność i mnogość obiektów oraz technik, w jakich zostały wykonane prace, pozwala na ujrzenie sztuki współczesnej w szerszym kontekście.

W sali kameralnej będzie można zobaczyć wystawę Łukasza Baksika "Macewy codziennego użytku" — fotografie, na których uwieczniono dalsze losy zniszczonych podczas wojny żydowskich nagrobków.

Na deser koncert zespołu NeoQuartet pod kopułą olsztyńskiego Planetarium. Start koncertu o godz. 19, wstęp wolny. W skłąd zespołu wchodzą: Karolina Piątkowska-Nowicka (I skrzypce), Paweł Kapica (II skrzypce), Michał Markiewicz (altówka) i Krzysztof Pawłowski (wiolonczela).

Artystyczna sobota w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie
14 listopada, start o godz. 12:30
al. Piłsudskiego 38


W programie:
Małe Biennale Sztuki — konkurs artystyczny dla dzieci
Podaj dalej vol. 2 — akcja wymiany książek
Bezpłatne zwiedzanie wystaw
Koncert NeoQuartet

Materiały prasowe organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB