Najlepsze zdjęcia dokumentalne z Polski i świata już wkrótce w Olsztynie!

2015-11-04 15:53:00 (ost. akt: 2020-04-27 07:47:44)
Najlepsze zdjęcia dokumentalne z Polski i świata już wkrótce w Olsztynie!

Autor zdjęcia: Tomasz Adamowicz/Forum, II miejsce, Wydarzenia / źródło: BZ WBK Press Foto 2015

Poplątane losy ludzi z całego świata w obiektywie 32 najlepszych fotoreporterów. W najbliższy piątek (6 listopada) o godz. 17:00 w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej najlepszych fotografii nagrodzonych w 11. edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Wstęp wolny!

Prezentowane na wystawie fotografie zostały wybrane przez jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego spośród 5334 zdjęć nadesłanych przez 368 zawodowych fotoreporterów. W skład jury weszli również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Chris Niedenthal, Waldemar Kompała i Katarzyna Sagatowska. Łącznie nagrodzono 32 fotoreporterów.

Nagrodzone zdjęcia pokazują losy ludzi na świecie, w których radość przeplata się z ludzkim cierpieniem. Wyczerpani walkami demonstranci pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas „Czarnego czwartku” w Kijowie oraz tłum, który próbuje zlinczować pojmanego snajpera – to tematy dwóch zdjęć, które otrzymały dwie z czterech głównych nagród w konkursie.

Autorką pierwszego, które zdobyło tytuł Zdjęcia Roku, jest Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza). Drugie zdjęcie wykonała Simona Supino (Super Expres), która otrzymała Nagrodę Rzeczpospolitej, patrona medialnego konkursu.

Wśród tematów tegorocznych nagród głównych jest również niezwykle radosne i pełne euforii wydarzenie, jakim było zwycięstwo Polaków z Niemcami w meczu eliminacyjnym Mistrzostw EURO 2016. Zdjęcie Piotra Bławickiego (East News), przedstawiające Sebastiana Milę po strzeleniu bramki, otrzymało Nagrodę Banku Zachodniego WBK.

Wystawie w Olsztynie towarzyszą również bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi je Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu BZ WBK Press Foto. Autor najlepszego zdjęcia wykonanego podczas warsztatów otrzyma nagrodę w postaci aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm – Instax Wide 300.

Imię i nazwisko/redakcja lub freelancer/kategoria, miejsce
źródło: BZ WBK Press Foto 2015

Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2015
Wernisaż 6 listopada, godz. 17:00

Wstęp wolny

Wystawę można oglądać od 5 do 18 listopada w Olsztyńskim
Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym
al. Piłsudskiego 38

Materiały prasowe BZ WBK Press Foto 2015

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB