„Trzeba marzyć” w Praniu

2015-08-21 22:00:56 (ost. akt: 2015-08-21 22:02:27)
„Trzeba marzyć” w Praniu

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Przed nami kolejny letni koncert w Leśniczówce Pranie. Tym razem w przedstawieniu „Trzeba marzyć” usłyszymy piosenki Janusza Strobla do tekstów Jonasza Kofty, Jana Wołka i Magdy Czapińskiej. Wystąpią: Anna Stankiewicz – wokal, Janusz Strobel – gitara oraz Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

Anna Stankiewicz stworzyła wspaniale przyjmowany recital o miłości, marzeniach i tęsknocie, opowiedziany poetycko, zaś w warstwie muzycznej zachowujący jazzowe aranżacje, w których nie brakuje solowych partii improwizowanych Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego. W programie znalazły się utwory takie jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Więc jak?”, „Nieobecni” i wiele innych, którym artystka poprzez swój charakterystyczny, ciepły głos i świadome operowanie słowem nadała nowy wymiar.

„Trzeba marzyć”, Pranie, 22 sierpnia, godz. 18.00
Bilety: 35 zł

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. misia #1799799 | 217.99.*.* 22 sie 2015 22:13

    Dlaczego nikt nie wspomni o ludziach,którzy byli inicjatorami tych koncertów w Praniu.Była to Filharmonia Olsztyńska,oraz jej muzycy jak ówczesny skrzypek Andrzej Hanzelewicz.Przpiękną poezję Gałczyńskiego recytował nieżyjący aktor olsztyńskiego teatru Kazimierz Wożniak,a tytuł koncertu"chmiel na rogach jelenich".Nie było estrady a publiczność przypływała łódkami,kajakami.Atmosfera była wspaniała a recytowana"Kronika Olsztyńska " i współbrzmienie skrzypiec i wiolonczeli to miód na serce.Pięknie to opisywała Halina Judzińska ówczesna dziennikarka olsztyńska.Trzeba pamiętać o tych ludziach,a nie tylko :warszawka"

    ! - + odpowiedz na ten komentarz