Pięć historii, pięć książek do zdobycia na lato!

2015-06-12 14:02:05 (ost. akt: 2015-06-12 13:28:29)
Pięć historii, pięć książek do zdobycia na lato!

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Zawirowanie, rzymscy niewolnicy, wojna w Syrii i niezapomniana noc w Lizbonie. Daj się wciągnąć w czytanie latem i zgarnij książki. Poniżej zasady naszej zabawy.

Aby zdobyć jedną z pięciu prezentowanych poniżej książek, wystarczy dziś (piątek, 12 czerwca) do godz. 20 wysłać SMS z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać książkę, ponieważ... Osoby, które otrzymają książkę, zostaną powiadomione o tym telefonicznie.

Jak zdobyć książkę? Wyślij sms pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie: Chcę otrzymać książkę, ponieważ... Koszt sms-a to 2,46 z VAT.

Sabina Czupryńska "Zawirowanie"

Kategoria: Literatura polska
Liczba stron: 296
Wydawca: Prószyński i S-ka

W pędzie do doskonałości i zaspokajania potrzeb każdy znajduje swoją indywidualną drogę... Psychiatrzy. Pigułki. Poszukiwania straconego wzorca. Kobiety, od których świat wymaga piękna. Mężczyźni, którym ten sam świat odbiera potencję. Alkohol, który przelewa się przez gardła, przez palce, jak życie. Do tego seks, kilka trupów i sporo jedzenia. Słowem: trochę strasznie, trochę śmiesznie o tym, co współcześnie.

SMS: go.ksiazka1.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie


Erich Maria Remarque "Noc w Lizbonie"

Kategoria: Mistrzowie literatury
Liczba stron: 247
Wydawca: Rebis

To ostatnia powieść autora, wydana za jego życia i jeszcze jeden dowód wielkiego talentu narracyjnego... Początek drugiej wojny światowej. Wrogowie Trzeciej Rzeszy muszą jak najszybciej uciekać z Europy, lecz większość dróg ucieczki jest już zamknięta. Akcja powieści rozgrywa się pewnej nocy w Lizbonie, ostatniej bramie do wolnego świata.

SMS: go.ksiazka2.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie


NOWOŚĆ! Ben Kane "Zapomniany Legion"

Kategoria: Horyzont
Liczba stron: 654
Wydawca: Znak

Porywająca akcja, nieprzewidywalna fabuła i niezwykła panorama starożytnego świata! Trzech mężczyzn, jedna kobieta i niewolnicy Rzymu. Ich losy są splecione ze sobą w fascynującej odysei. Zaczyna się w przesiąkniętym korupcją i przemocą Rzymie, ale kończy dużo dalej, na granicy znanego świata, gdzie obszarpane pozostałości rzymskiej armii – Zapomniany Legion – będą się zmagać z przytłaczającymi przeciwnościami.

SMS: go.ksiazka3.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie


John Lutz "Rzeźnik"

Kategoria: Zabójcza seria
Liczba stron: 432
Wydawca: Prószyński i S-ka

Każdego dnia podąża za nim cień z mrocznej przeszłości. Cień, który nie chce odejść do krainy umarłych. Cień śmierci... Makabryczny rytuał powtarza się wielokrotnie. Ciała ofiar są wykrwawiane i precyzyjnie ćwiartowane. Detektywi nie rozumieją logiki, kryjącej się za sposobem działania mordercy, nazywanego Rzeźnikiem. Nie potrafią odgadnąć, kim jest i dokąd zmierza.

SMS: go.ksiazka4.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie


Fayza D., Djénane Kareh Tager "Droga przez piekło"

Kategoria: Literatura faktu, historia
Liczba stron: 152
Wydawca: Prószyński i S-ka

Opowieść Fayzy D. ukazuje najnowszą historię Syrii, dramatyczny los tłamszonego, poniżanego ludu, rebeliantów i uchodźców... Mam dziewiętnaście lat, a czuję się, jakbym przeżyła tysiąc żyć. To zwyczajna syryjska rodzina – niezbyt zamożna, kochająca się. Ojciec, drobny urzędnik, dorabia jako kierowca, matka uczy angielskiego. Aż pewnego dnia ojciec trafia do assadowskiego więzienia. Jako jeden z niewielu wraca, ale całkiem odmieniony. A kiedy na Zabadani, miasteczko, w którym mieszkają, zaczynają spadać bomby, postanawia zabrać żonę i dzieci do swojej rodziny w Damaszku.

SMS: go.ksiazka5.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie


Polub profil Kultury na Facebooku i bądź na bieżąco: www.facebook.com/Kulturawmpl

masz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. seeit #1787486 | 94.254.*.* 2 sie 2015 16:36

    ja miałam okazję czytać Zapomniany legion i jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Świetnie napisana i wciągająca, jak tylko zaczyna się ją czytać nie można przestać.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz