Plakaty i ilustracje Olbińskiego w Starej Kotłowni

2015-06-08 21:39:53 (ost. akt: 2015-06-08 21:40:44)
Wernisaż wystawy "Sztuka metafory" Rafała Olbińskiego w Starej Kotłowni w Olsztynie

Wernisaż wystawy "Sztuka metafory" Rafała Olbińskiego w Starej Kotłowni w Olsztynie

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

"Sztuka metafory" Rafała Olbińskiego to zbiór plakatów oraz ilustracji do książki "Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach". Spotkanie z malarzem i grafikiem docenionym m.in. w Nowym Jorku odbyło się w poniedziałek (8.06) w Starej Kotłowni w Kortowie. Poniżej zdjęcia z wernisażu.

Rafał Olbiński urodził się w 1943 w Kielcach. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w 1969 roku uzyskując dyplom na Wydziale Architektury. W 1981 wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował do Nowego Jorku.

W 1985 roku został wykładowcą nowojorskiej School of Visual Arts. Prace Olbińskiego są prezentowane w zarówno galeriach, jak i muzeach, m.in. w Bibliotece Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie i Carnegie Foundation w Nowym Jorku.

W poniedziałek (8.06) w Starej Kotłowni na terenie kampusu uniwersyteckiego w Olsztynie Rafał Olbińsi opowiadał o projekcie "Sztuka metafory", czyli plakatach i ilustracjach do książki "Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach".


Olbiński jest laureatem wielu nagród, m.in. zwycięzcą konkursu „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata. W 2012 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wystawę w Starej Kotłowni można oglądać do 12 czerwca w godz. 10-18.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ELIZABETH WALTER #2855822 | 208.77.*.* 24 sty 2020 17:29

    GRUPA LENDING-TREE GROUP INC Czy pozwoliłeś sobie na uzyskanie pożyczek Pożyczka na spłatę długu? Pożyczka na rozpoczęcie działalności, którą chcesz prowadzić? Pożyczka na cele edukacyjne? Pożyczka na zakup mieszkania? Pożyczka na zakup tego wymarzonego samochodu? Nie szukaj dalej, LREEING TREE INC oferuje pożyczki Brak ukrytych płatności od 1000 do 20 000 000 EUR / USD / POUNDS Przy bardzo niskim współczynniku uczestnictwa wynoszącym 3% Stworzyliśmy sieć kredytową i zaopatrzeniową pomoc finansowa dla klientów na całym świecie. Staramy się utrzymać nasz standard doskonałości Oferowanie naszych usług o każdej porze dnia. Udzielamy pożyczki tym, którzy potrzebują pomocy finansowej w wysokości od 1 do 20 lat Nasze usługi obejmują również . prawdziwe finansowanie . inwestor nieruchomości, . kredyty budowlane, . pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, . kredyty mieszkaniowe . Pożyczki konsumenckie, . Pożyczki FHA, . pożyczki osobiste, . kredyty samochodowe i itp. Jeśli potrzebujesz pożyczki lub pomocy finansowej, skontaktuj się z nami email: lendingtreegroupinc@gmail.com email: lending-tree@outlook.com WhatsApp: +1 213 419 2419 Z poważaniem

    ! - + odpowiedz na ten komentarz