Wzruszający i oparty na faktach film "Złota dama" (Woman in Gold) w kinach od 22 maja

2015-05-22 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-22 11:22:17)
Wzruszający i oparty na faktach film Złota dama (Woman in Gold) w kinach od 22 maja

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Film Simona Curtisa to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która walczy z rządem Austrii o zwrot słynnego obrazu Gustava Klimta.​ Anglik znany jest z reżyserii wielu filmów biograficznych takich jak "Mój tydzień z Marilyn" czy telewizyjnej serii o Davidzie Copperfieldzie.

Maria Altmann (Helen Mirren) to pozornie skromna kobieta, której życiorys skrywa jednak wiele tajemnic. Losy jej zamożnej rodziny żyjącej w przedwojennym Wiedniu wiążą się bowiem z jedną z najbardziej zuchwałych grabieży w historii, dokonaną przez nazistowskie władze Austrii. Kilkadziesiąt lat później Maria wspierana przez młodego adwokata (Ryan Reynolds) rozpoczyna heroiczną walkę o rodzinną kolekcję. Jej częścią jest wart ponad 100 mln dolarów obraz Gustava Klimta "Złota Adela". Dla Marii portret ciotki stanowi ważną rodzinną pamiątkę, lecz dla Austrii jest najcenniejszą narodową relikwią. Czy słynny obraz Klimta, zwany "austriacką Mona Lisą", wróci do prawowitej właścicielki?
[opis dystrybutora]

Na ekranach oprócz Helen Mirren i Rayana Reynoldsa zobaczymy m.in. Daniela Brühla, Katie Holmes, Tatiane Maslany, Maxa Ironsa i Charlesa Dance'a.

"Złota dama" w kinach od 22 maja!

Zobacz oficjalny zwiastun filmu:


oprac. ad

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB