Postaci z bajek opanowały Biskupiec

2015-05-07 14:01:25 (ost. akt: 2015-05-07 14:55:46)
Postaci z bajek opanowały Biskupiec

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Barwny korowód, liczący ponad pół tysiąca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, przebranych za postaci z bajek przeszedł wczoraj ulicami miasta do amfiteatru, gdzie zaproszeni goście czytali głośno książki. Okazją był Tydzień Bibliotek.

W kolorowym orszaku maszerowały między innymi: Smurfy, dalmatyńczyki, bohaterowie książek o Harrym Potterze, pszczółki z popularnej piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Za postaci z bajek przebrali się również nauczyciele. W „cywilnym” ubraniu była tylko pani dyrektor „trójki” Bożena Lasocka, wymagało tego jej stanowisko.

Po drodze orszak zatrzymał się przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie pani bibliotekarka Alicja Kosewska-Terech „odpaliła” usypany z piasku wulkan. Potem dzieci, asekurowane przez policję, dotarły do amfiteatru, gdzie zaproszeni goście odczytali na głos bajkę o przygodach informatyczki Irenki, która rozmawia nie tylko z koleżankami, ale i z laptopem.

W roli czytających wystąpili burmistrz Kamil Kozłowski, prawnik Tomasz Madej, katachetka Renata Tańska, pani dyrektor szkoły, Joanna Dutkowska oraz dziennikarz i poeta Władysław Katarzyński. W nagrodę za swój wysiłek, czytanie książek na wolny powietrzu z trudnymi wyrazami w treści, otrzymali pięknie oprawione dyplomy z podziękowaniami z cytatem z Wisławy Szymborskiej "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". A imprezę przygotowały Joanna Dutkowska i Hanna Szkop z SP nr 3.

wu-kaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. blontyna #1730698 | 31.61.*.* 7 maj 2015 19:30

    I jak tu rzyć w tym mieście z nosem jak klamka od wc? Wszystkie dziecię bioro mnie za czarownice

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)