500 filmowców z całego świata. 1 maja rusza festiwal PKO Off Camera

2015-04-29 10:57:00 (ost. akt: 2015-04-29 11:02:03)
500 filmowców z całego świata. 1 maja rusza festiwal PKO Off Camera

Autor zdjęcia: Materiały prasowe PKO Off Camera 2015

1 maja maja rusza w Krakowie 8. edycja festiwalu kina niezależnego PKO Off Camera. Potrwa do 10 maja. Festiwal otworzy nagrodzony Złotym Niedźwiedziem film "Taxi". Wśród gości będą m.in. Stellan Skarsgård, Claudia Cardinale oraz znany z serialu "Skazany na śmierć" Wentworth Miller.

Seanse podczas festiwalu PKO Off Camera odbędą się m.in. w kinach Pod Baranami i Kijów.Centrum, a także — według zapowiedzi organizatorów konferencji — na dachach krakowskich kamienic.

Ilu filmowców przyjedzie w tym roku do Krakowa? Czy będzie można się z nimi spotkać? — Kraków jest pod tym względem bardzo przyjaznym miejscem, bo można wyjść na spacer i spotkać jednego naszych gości, którzy się będą przechadzać po mieście — przyznaje dyrektor artystyczny festiwalu Anna Trzebiatowska. Marcin Sawicki z "Dzień Dobry TVN" wybrał się na konferencję prasową organizatorów festiwalu.


8. edycja festiwalu PKO Off Camera to sto filmów, kilkuset gości, koncerty, wystawy, pokazy plenerowe, rozmowy z twórcami kina, warsztaty branżowe i wiele innych atrakcji. W programie kultowe sekcje, m.in. „Odkrycia”, „Nadrabianie zaległości” i „Amerykańscy niezależni”.

W konkursie głównym "Wytyczanie drogi" zostanie pokazanych dziewięć niezależnych filmów fabularnych z całego świata. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych wystartuje 10 produkcji z ostatniego roku, m.in. „Bogowie” i „Body/Ciało”. Nagroda główna to 100 tysięcy zł.

Festiwal PKO Off Camera rozpocznie się 1 maja w Krakowie i potrwa do 10 maja.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. urli #1724770 | 31.61.*.* 29 kwi 2015 14:02

    globalny zasieg festivalu, lepszego polskiego sponsora sobie nie wyobrażam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz