Mistrzowskie recitale fortepianowe: Marian Sobula

2015-04-06 19:15:04 (ost. akt: 2015-04-06 19:24:01)
Mistrzowskie recitale fortepianowe: Marian Sobula

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W mistrzowskim recitalu fortepianowym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej 10 kwietnia (piątek) o godz. 19.00 wystąpi Marian Sobula.

Marian Sobula jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Swoje umiejętności doskonalił na studiach podyplomowych w Accademia di Santa Cecilia w Rzymie w klasie fortepianu prof. Sergio Perticaroliego (nagroda za najlepszy dyplom) oraz na kursach mistrzowskich prof. Arie Vardiego w Hanowerze. W 2011 r. otrzymał stopień doktora sztuki za rozprawę na temat Etudes d'exécution transcendante Franciszka Liszta.

Jest laureatem najwyższych nagród międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in The Yamaha Music Foundation of Europe Competition w 2005 r., Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Valladolid w 2005 r., licznych konkursów we Włoszech. Jest również medalistą Maria Canals Piano Competition w Barcelonie w 2001 r. W 2007 r. otrzymał Nagrodę Specjalną Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Dr Luis Sigall” w Vina Del Mar w Chile.

Z Simon Bolivar Symphony Orchestra zadebiutował w Teatro Teresa Carreno w Caracas w Wenezueli w 2008 r., wykonując I Koncert fortepianowy Chopina. Koncertował z zespołami: Sinfonica Juvenil de Caracas, Orquesta Sinfonica de Chile, Camerata de Curitiba, Orquesta Sinfonica de la Universidad Nuevo Leon, z Narodową Orkiestrą Ekwadoru, z Libańską Orkiestrą Narodową, z Polską Orkiestrą Radiową, z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz z orkiestrami filharmonii polskich w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Szczecinie, Wałbrzychu i Wrocławiu.

Od 2009 r. Marian Sobula jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa. W 2012 r. został nominowany do prestiżowej nagrody Prezesa Rady Ministrów RP, Donalda Tuska.

W recitalu w wykonaniu Mariana Sobuli usłyszymy Fryderyka Chopina: Scherzo b-moll op. 31, 4 Mazurki op. 33, Walc As-dur op.34 nr 1, Polonez As-dur op. 53 oraz Josepha Haydna– Sonatę fortepianową C-dur.
Recital Marian Sobula zakończy III Sonatą fortepianową op. 36 Karola Szymanowskiego.

Mistrzowskie recitale fortepianowe - Marian Sobula
10 kwietnia (piątek), godz. 19.00
Sala koncertowa


Warmińsko-Mazurska Filharmonia
im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
ul. Bartosza Głowackiego 1, Olsztyn

Bilety w cenie: bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 30 zł, karta melomana 20 zł do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach 10-18; tel. 89 527 51 75 wew. 134, 135 lub bilety@filharmonia.olsztyn.pl


***

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB